Rzym zyskał wśród internautów nieprzychylne miano „niebezpiecznego miasta dla kobiet”. Powodem przyczepienia miastu tak brutalnej łatki są wydarzenia z ostatnich tygodni. W stolicy Włoch doszło na przestrzeni miesiąca do kilku przypadków, wyjątkowo brutalnych gwałtów. Burmistrz miasta nie pozostaje na tę sytuację obojętna.

Jeszcze dziś pisaliśmy o zgwałconej, bezdomnej Niemce. Kobieta została znaleziona w rzymskim parku, pobita, związana, naga i zakneblowana. Ta okrutna zbrodnia nie była jedną tego typu na przestrzeni ostatnich tygodni.

W Katanii z kolei aresztowano mężczyznę, który symulując chorobę, wykorzystał lekarkę. Maltretował kobietę przez aż 2 godziny.

To tylko dwa z wielu, opisywanych przez włoskie media przypadków gwałtów i molestowań w ostatnim czasie. Burmistrz Rzymu postanowiła podjąć stanowcze kroki w celu zniwelowania problemu przemocy seksualnej w stolicy Włoch. Virginia Raggi stwierdziła, że „dla Włoch nastąpił czarny wrzesień”.

Od teraz w Rzymie, z jej inicjatywy, stacjonować ma więcej policyjnych patroli. Zamontowane zostaną również dodatkowe kamery. Burmistrz stwierdziła również, że zamierza zaostrzyć prawo dla gwałcicieli. Nie sprecyzowała jednak co dokładnie ma na myśli.

źródło: WP

...

Zobacz również

Po czym poznać, że masz raka jelita? Uważaj na TO!