Brutalny atak na młodych Polaków, który miał miejsce w nocy z piątku na sobotę we włoskim Rimini, oburzył zarówno rodaków ofiar, jak i mieszkańców miasta, w którym doszło do szokujących zdarzeń. W bardzo ostrych słowach skomentował go więc burmistrz kurortu, który nie ma zamiaru w żaden sposób bronić grupy oprawców.

Andrea Gnassi stwierdził bezpośrednio, że jest on wstrząśnięty dramatycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Rimini. Grupa napastników zaatakowała tam bowiem parę młodych Polaków – kobietę zgwałciła, a mężczyznę dotkliwie pobiła. W ciągu kilku kolejnych godzin skrzywdziła także transseksualistę z Peru.

– Dla trzech ofiar tej straszliwej nocy grozy z piątku na sobotę Rimini domaga się sprawiedliwości. To znaczy, że gdy sprawcy zostaną zidentyfikowani, aresztowani i staną przed sądem, muszą zostać skazani na najwyższą karę przewidzianą przez obowiązujące przepisy; bez żadnej taryfy ulgowej – powiedział stanowczo burmistrz Rimini.

Dodał także, że całym sercem wspiera ofiary. Miejscowe władze zapewniły im bowiem opiekę psychologiczną oraz pomogły skontaktować się z rodzinami w Polsce. Na miejscu jest już także polski konsul, który przybył natychmiast z Mediolanu.

...

Zobacz również

Fot. Facebook

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem