Burmistrz miasta Sejny Arkadiusz Nowalski oszczędza publiczne pieniądze i jeździ do pracy rowerem. Z tego tytułu zostaje nazywany przez opozycyjnych rajców wieśniakiem. 

Na stronie internetowej radnych wyzywa się Nowalskiego od wieśniaka. Wszystko dlatego, że podróżuje do pracy rowerem. Zdzisław Rzepiejewski, jeden z radnych do których należy strona, nie przyznaje się do nazywania Nowalskiego wieśniakiem, aczkolwiek nie ma to znaczenia, bowiem zgadza się z opinią „anonimowego autora” wpisu.

– Sprzedał służbowe auto. Czy to dobrze? No nie można tak robić – powiedział Rzepiejewski.

Część radnych woli już, żeby burmistrz dojeżdżał do pracy chociaż w… „służbowym kajaku”. Ten jednak preferuje rower i deklaruje, że jeśli rower nie podoba się radnym to może z niego zrezygnować na rzecz pieszych wędrówek. Zaznacza jednak, że „będzie to dłużej trwało”.

Nowalski faktycznie sprzedał służbowe auto, by zaoszczędzić nieco publicznych pieniędzy. W delegacje postanowił jeździł prywatnym autem, a po mieście poruszać się rowerem. Radni mają z tym problem i twierdzą, że jeżdżąc za wolno utrudnia ruch.

Poniżej fragment tekstu ze strony radnych:

rower

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również