Burda w Sejmie! PiS podjął decyzję, opozycja wściekła

Burda w Sejmie! PiS podjął decyzję, opozycja wściekła

Burda w Sejmie! Obecnie trwająca dyskusja nad nowelizacją ustawy o IPN została przerwana. Poseł PiS zadecydował o natychmiastowym przejściu do głosowania. Cała opozycja jest w szoku. Jaki będzie wynik tych obrad Sejmu?

W Sejmie trwają pracę nad nowelizacją ustawy o IPN. Nowelizacja ma zmienić przepisy odpowiedzialności karnej na rozwiązywanie sporów z wykorzystaniem narzędzi cywilnoprawnych. Według obecnego rządu będzie to dużo bardziej skuteczny sposób na ochronę dobrego imienia Polski. Wniosek o zajęcie się nowelizacją został złożony w trybie pilnym. Sejm już dzisiaj, podczas 65. posiedzenia, zajmuje się ustawą o IPN. Termin prac nie przypasował jednak sejmowej opozycji. Kancelaria Sejmu zdecydowała się przypomnieć posłom o różnicy między projektami pilnymi, a zwykłymi. Nie uciszyło to jednak głośnych protestów na sali sejmowej oraz krzyków z ław poselskich. Polityk PiS w jednym momencie podjął decyzję, która ukróciła okrzyki opozycji.

PiS podjął decyzję o natychmiastowym przejściu do głosowania nad nowelizacją ustawy o IPN

Marek Suski, poseł z PiS, złożył formalny wniosek o zakończenie dyskusji i przejście do głosowania. Nowelizacja ustawy ma usunąć między innymi art. 55a, który zakładał karanie więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie II Rzeczy Niemieckiej. Wynik głosowania to 388 posłów za wprowadzeniem nowelizacji oraz 25 przeciw. Swoją decyzję o nowelizacji wytłumaczył Michał Dworczyk, polityk Prawa i Sprawiedliwości: -Odpowiedzialność karna nigdy nie była dla nas celem samym w sobie. Miała być tylko instrumentem do walki o prawdę historyczną. Dziś należy stwierdzić, że jej skuteczna ochrona jest możliwa także za pomocą innych środków i działań, które nasz rząd podjął na przestrzeni ostatnich miesięcy - tłumaczył. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nikt o tym nie wiedział! Linda miał romans z córką polskiego polityka
  2. Wassermann budzi przerażenie prezydenta. "Trzeba przed nią chronić ludzi"
  3. Polsat z poważnymi zarzutami! Telewizja próbuje się ratować
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News