Policja zmuszona była interweniować podczas wewnętrznego spotkania partyjnego PiS. Powodem była awantura, do której doszło na zebraniu. Działacze partii pokłócili się o pieniądze.

Na wewnętrznym spotkaniu sieradzkich struktur partyjnych działacze partii Jarosława Kaczyńskiego się pokłócili. Poszło o wpłaty składek na fundusz powiatowych struktur. Część członków PiS-u chciało uiścić składki także za swoich bliskich należących do partii. Na to nie chciała zgodzić się skarbnik okręgu partyjnego.

Do burdy doszło po tym, jak od wpłacających składki członków PiS-u zażądano pisemnego upoważnienia do uregulowania zobowiązań za innych działaczy. Obecni na spotkaniu pokłócili się, a ktoś z nich wezwał policję.

Policja potwierdza, że wieczorem w poniedziałek przeprowadzono interwencję w lokalnej siedzibie partii rządzącej. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji, asp.sztab. Paweł Chojnowski, podczas interwencji nikogo nie ukarano ani nie pouczono. Po przyjeździe policji działacze spokojnie rozeszli się do domów. Interwencja trwała ok. 5 minut.

– Doszło do pewnych niepotrzebnych emocji i drobnych nieporozumień. Sprawa zostanie sprawdzona i wyjaśniona. Jest to wewnętrzna sprawa powiatowych struktur PiS – powiedział mediom Marek Matuszewski, poseł PiS-u pochodzący z Sieradza.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"