Podczas wyjazdowego meczu Jegiellonii Białystok Polacy zmierzyli się z cypryjską Omonią Nikozja w meczu o awans do Ligii Europy. Na stadionie nie zabrakło też małej grupy fanów polskiego klubu. Mecz nie należał jednak do spokojnych. Polacy na trybunach i murawie byli atakowani i oskarżani o nazizm przez kibiców gospodarza.

Cypryjczycy opowiadający się za Omonią nie szczędzili obelg i szykan pod adresem Polaków. Za pomocą białych, zielonych i czarnych kart uformowali kartoniadę przedstawiającą zieloną postać niszczącą swastykę.

Pod uformowanym transparentem wywieszone zostało hasło w języku angielskim „Nasi dziadkowie gonili was całą drogę do Berlina”. Ponadto całość była okraszona sporą ilością flag z sierpem i młotem i wizerunkami Che Guevary. Co więcej, w dniu poprzedzającym te rewelacje kibice Omonii obrzucali kamieniami polskich piłkarzy, którzy akurat trenowali na stadionie.

Miała to być odpowiedź na kartoniadę zaprezentowaną przez Polaków w meczu sprzed tygodnia, który odbył się w Białymstoku. Wtedy to kibice Jagiellonii uformowali na trybunach przekreślony sierp i młot.

Fani białostockiego klubu także się nie popisali swoim zachowaniem, gdyż jeszcze przed meczem doszło do starć między nimi a ochroną. Na skutek tych rozruchów zatrzymano dwóch Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=43TFiGrKzfY

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Zobacz również

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również