Bunt w więzieniu! 7 strażników zamordowanych

Bunt w więzieniu! 7 strażników zamordowanych

Masakra w więzieniu! Strażnicy starli się w krwawej walce z osadzonymi. Doszło bowiem do potężnych rozruchów, które objęły całe więzienie. Bunt pochłonął życie siedmiu strażników.

Do zdarzenia doszło w Meksyku w więzieniu La Toma w stanie Veracruz położonej nad Zatoką Meksykańską. Osadzeni podnieśli bunt w ośrodku. Wówczas na miejsce skierowano wszystkie siły porządkowe, jakie były pod ręką. Okazało się, że więźniowie byli uzbrojeni w narzędzia stolarskie, które przemycili z pracowni, do której byli oddelegowywani podczas odsiadki. Pod brutalnymi ciosami rozwścieczonego tłumu zginęło niestety aż 7 strażników.

Krwawy bunt w więzieniu

W końcu sytuację udało się opanować, jednak na miejsce trzeba było wzywać posiłki. Władze więzienia La Toma nie podały jednak do wiadomości ile ofiar było po stronie więźniów. Niestety, tego typu bunty i walki z osadzonymi w więzieniach to nic nowego w stanie Veracruz. Ten ma bowiem największy problem z przestępczością w całym kraju. W Veracruz o dominację biją się trzy wielkie gangi - Jalisco Nueva Generacion, Los Zetas i kartel Zatoki Meksykańskiej. Gangi nie tylko próbują ustanowić swoją władzę w miastach i administracji, ale także w więzieniach. Władze La Toma podejrzewają, że to właśnie jedna z tych organizacji przestępczych stoi za buntem.Najlepsze newsy dnia:

1. Otwarty bunt w PiS! Kaczyński nie wie, co robić  2. Jutro Biedronka będzie zamknięta. Pracownicy się buntują źródło: interia.pl Następny artykuł