Jak donoszą media, w ekipie TVP Info doszło do buntu części dziennikarzy, którzy sprzeciwiali się pomijaniu protestów Komitetu Obrony Demokracji, ukazywaniu ich uczestników w złym świetle oraz manipulowaniu faktami. W związku z tym trójka wydawców TVP została zwolniona. 

Chodzi o konflikt pomiędzy wydawcami TVP Info tj.  Izabelą Leśkiewicz, Magdaleną Siemiątkowską oraz Małgorzatą Serafin a władzami Telewizji Publicznej w osobie Mariusza Pilisa. W ubiegłą sobotę program TVP Info wydawały wspomniane wyżej dziennikarki, które chciały pokazać na żywo wielotysięczne manifestacje KOD. Mariusz Pilis, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zakazał jednak relacji na żywo i zamiast tego chciał, by uczestnicy protestu zostali pokazani jako awanturujące się jednostki oraz, że za rządów PO-PSL policja strzelała do protestujących. Zamiast relacji na żywo z manifestacji KOD, TVP Info miała pokazać – również na żywo – konferencję Episkopatu dotyczącą organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Ostatecznie, gdy informacja o sporze dotarła do innych mediów, TVP Info pokazała część konferencji Episkopatu i część manifestacji KOD-u.

Na tym się jednak nie skończyło, bo jak wynika z treści oświadczenia Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wszystkie trzy wydawczynie zostały zwolnione z TVP Info.

 – W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawczyniami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską – czytamy w oświadczeniu TAI.

Zwolniona została również wydawczyni Małgorzata Serafin, która – jak czytamy w oświadczeniu TAI – odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w „Wiadomościach”. Mowa tu o materiałach dotyczących tego jak protestujący byli traktowani za czasów poprzedniej ekipy PO-PSL.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: niezalezna / wyborcza

...

Zobacz również