Dzieje się! Nagły BUNT w PO, najważniejsi politycy odchodzą

Dzieje się! Nagły BUNT w PO, najważniejsi politycy odchodzą

Platforma Obywatelska chwieje się w posadach po ostatnim zamieszaniu związanym ze środowym głosowaniem nad dwoma projektami obywatelskimi. Troje posłów zostało wyrzuconych z partii, co podzieliło jej klub parlamentarny. Lider największej partii opozycyjnej Grzegorz Schetyna jest załamany, gdyż najważniejsi politycy jego formacji odchodzą.

Środowe głosowanie nad projektem obywatelskim "Ratujmy Kobiety" zakładający liberalizację przepisów aborcyjnych, odbił się szerokim echem w mediach głównego nurtu. Wynik głosowania i postawa poszczególnych posłów, zmusiły opozycję do wyciągnięcia konkretnych konsekwencji wobec nich. ZOBACZ TAKŻE: Skandal, żenada, hańba! Za to co opozycja zrobiła właśnie kobietom dostają czerwoną kartkę Decyzja zarządu PO wywołała prawdziwy bunt wśród konserwatywnej części jej polityków. Szanowany senator konserwatywnego skrzydła partii, Jan Libicki zapowiedział, że odchodzi z formacji, chyba że decyzja o wykluczeniu trójki posłów nie zostanie cofnięta. - Została złamana obowiązująca dotąd zasada, by nie karać za głosowania o charakterze światopoglądowym. Złożenie odwołania zapowiedział już Jacek Tomczak. Jeśli zostaje podtrzymana decyzja o jego wyrzuceniu, to podejmę odpowiedni kroki. To będzie oznaczało, że w PO brakuje miejsca dla polityków o konserwatywnych - powiedział w rozmowie z WP.

Głęboki podział

Według informacji Wirtualnej Polski senatorowie dawnego obozu władzy piszą list do załamanego kryzysem Grzegorza Schetyny. Zdaniem inicjatorów obrony ukaranych, wyrzucenie Marka Biernackiego, Jacka Tomczaka i Joanny Fabisiak wpłynie także na pozycję polityków o bardziej liberalnych poglądach. ZOBACZ TAKŻE: Wyborcy PiS chcą rozszarpać Kaczyńskiego! „Zdradził nas i Polskę!” Konserwatyści wychodzą z założenia, że ich milczenie w tej sprawie może przynieść im więcej strat niż korzyści. Twierdzą, że ich też może kiedyś spotkać podobna czystka więc zamierzają wyprzedzić ruch władz partii i sami odejdą. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński tarza się ze śmiechu. Schetyna z makijażem jak nastolatka źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News