Jarosław Gowin to jeden z najbardziej znanych polityków związanych z PiS i Zjednoczoną Prawicą. Jest wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Teraz wyznaje, że wstyd mu za to, co pokazano podczas kampanii.

Jarosław Gowin jeden z czołowych ministrów, wicepremier i zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, postanowił się zbuntować przeciwko temu, co Prawo i Sprawiedliwość pokazało w wyborach. Jest mu wstyd, że w ogóle do tego doszło, wie również kto jest za to działanie odpowiedzialny.

Jesteśmy po kampanii wyborczej i wyborach. Powszechnie wiadomo, że miasta należą do Koalicji Obywatelskiej, ale sejmiki wojewódzkie to już domena Prawa i Sprawiedliwości. Wiele osób zaskoczyły wyniki w Warszawie. Już w pierwszej turze wygrał kandydat wystawiony przez KO Rafał Trzaskowski, a nie popierany przez Zjednoczoną Prawice Patryk Jaki. Został zdeklasowany w tym pojedynku.

Przed oddaniem głosów, każdy z obywateli mógł oglądać, jak partie agitują wyborców swoimi reklamami, plakatami, audycjami radiowymi czy spotami w telewizji. Obie strony próbowały przedstawić swoich przeciwników możliwe w jak najgorszym świetle. Uderzano w najczulsze punkty i wytkano wszystkie błędy i niedociągnięcia.

W ostatnim spocie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości można zobaczyć wiele rzeczy, ale jedna przykuwa uwagę bardzo mocno i powoduję zażenowanie u oglądających go osób. PiS przedstawił PO jako ludzi, którzy przez swoje nieudolne rządy w 2020 roku wprowadzą do Polski imigrantów i zagrożą bezpieczeństwu Polaków. Wszystko okraszone jest obrazkami z zachodnich państw i sytuacji, do których tam dochodziło związanymi z imigrantami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 zdjęć ukazujących absurdy życia w Polsce

Jarosław Gowin wstydzi się za spot

Na temat tego spotu wypowiedział się wicepremier Jarosław Gowin. Stwierdził on, że jest to naprawdę zły spot i nie powinien pojawić się w telewizji. Wyjawił też, że odpowiada za niego sztab wyborczy i to oni musieli go zaakceptować. Minister powiedział, iż nawet zwycięzcy popełniają błędy i odniósł się do porażki Zjednoczonej Prawicy w miastach:

– Powinniśmy, nie tylko w kampanii, przemyśleć styl uprawiania polityki, zadać sobie pytanie, czy służy nam polaryzacja. Powinniśmy też zadać pytanie, co na finiszu kampanii sprawiło, że tak wielu Polaków uwierzyło w ewidentny fałsz, że chcemy wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej – wyjaśnił Jarosław Gowin.

Za rok będą wybory do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość musi się na nie przygotować ponieważ Koalicja Obywatelska pokazała, że jest w stanie zewrzeć szyki i zagrozić obecnemu obozowi rządzącemu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk? Będziecie w szoku
  2. Patryk Jaki zniknie z polityki? Burza w PiS, Kaczyński nie wie co zrobić
  3. PiS nie ma wyboru! Polacy chcą tego i nie odpuszczą
  4. Znaki zodiaku, które STRASZNIE znoszą samotność
  5. Czy psy wyczuwają choroby? Czy czworonogi mają 6 zmysł? Odpowiadamy

"Milionerzy": Aż trudno uwierzyć, że padły takie pytania!