Mimo iż Witold Waszczykowski jest obecnie jednym z najbardziej krytykowanych ministrów, to nie zapowiada się, by miał on ustąpić ze stanowiska. Wystąpił w tej sprawie ze zdecydowanym sprzeciwem.

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Prawo i Sprawiedliwość odsunie obecnego szefa MSZ na posadę ambasadora przy ONZ. Według nieoficjalnych źródeł sam Waszczykowski odrzucił jednak tę propozycję.

Dymisja szefa MSZ miała być elementem rekonstrukcji rządu, którą władze Prawa i Sprawiedliwości miały ogłosić przy okazji lipcowego kongresu. Podobno całkowicie zrezygnowano jednak z tego pomysłu.

Rekonstrukcja przykryłaby kongres, który sam w sobie będzie dla nas ważnym wydarzeniem. Poza tym zmiany w rządzie miałyby być sposobem na wyjście z sondażowego dołka, w który wpadliśmy w marcu. Nasze notowania poszły, jednak w ostatnich tygodniach w górę i zmienianie składu rządu byłoby teraz bez sensu. Rekonstrukcja oczywiście się odbędzie, ale później. Może za kilka miesięcy? Wszystko zależy od rozwoju sytuacji – mówi anonimowo jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Swoisty bunt Waszczykowskiego miał być jednym z czynników wpływających na zmianę decyzji dotyczącej szerokiej rekonstrukcji rządu. Trudno wyobrazić sobie, by mogłaby odbyć się ona bez wymiany jednego z najbardziej krytykowanych ministrów.

źródło: http://www.msn.com

...

Zobacz również