W Polsce nie dzieje się najlepiej. Wśród generałów zrodził się bunt dotyczący „zamachu stanu”, którego miał się dopuścić jeden z ministrów. Jak zareaguje na to prezydent?

O konflikcie Antoniego Macierewicza i Andrzeja Dudy głośno jest już od dawna. Tym razem w sprawę włączył się gen. Jarosław Kraszewski, który uważa, że zachowanie szefa MON to zamach stanu”.

„To jest anarchia”

Antoni Macierewicz kwestionuje wolę pana prezydenta, to niedopuszczalne – skomentował gen. Waldemar Skrzypczak – Jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy kwestionuje wolę pana prezydenta, to znaczy że dokonuje zamachu, to jest anarchia dla mnie – kontynuował w programie „Czarno na białym” gen. Skrzypczak.

ZOBACZ TAKŻE: Największe w życiu Macierewicza PONIŻENIE! Będzie pamiętał to do końca dni

W tan sposób odniósł się do konfliktu między szefem MON a prezydentem kraju dotyczącego odebrania gen. Jarosławowi Kraszewskiemu z Biura Bezpieczeństwa Narodowego dostępu do informacji niejawnych.

– (Macierewicz – red.) Kwestionuje to, co wyraża prezydent. To dla mnie niedopuszczalne, to jest jak zamach stanu. Nie wolno kwestionować woli pana prezydenta – podkreślił gen. Skrzypczak.

Generał Waldemar Skrzypczak to były wiceminister obrony narodowej. Został odznaczony m.in. Złotym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” czy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ZAATAKOWANY! Przy wszystkich napluł mu w twarz

Gen. Kraszewski na celowniku

W połowie roku rozpoczęło się postępowanie mające na celu pozbawienie gen. Jarosława Kraszewskiego dostępu do informacji niejawnych. Andrzej Duda przyznał podczas jednego z wywiadów, że szef MON próbuje mu utrudnić wykonywanie funkcji zwierzchnika Sił Zbrojnych. Prezydent podkreślił także, że to właśnie Antoni Macierewicz stoi za odebraniem dostępu do informacji niejawnych generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu.

– Oczekujemy, że sprawa zakończy się szybko i zostanie wyjaśniona wobec generała Kraszewskiego zarówno po stronie służby, jak i Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczekujemy szybkiego działania. To jest praktyka nie do zaakceptowania – mówił Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

...

Zobacz również

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]

Te żołnierki wyglądają CZARUJĄCO w mundurze i bez! [ZDJĘCIA]