Dyrekcja szkoły w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii wcale nie brała pod uwagę tego, że uczniowie uwielbiają swoją 39-letnią nauczycielkę. Lydia Ferguson, która cieszy się sympatią swoich podopiecznych, została zawieszona w swoich obowiązkach i jak dotąd nie może pracować z dziećmi.

Wszystko przez zdjęcia, które Ferguson zamieściła w sieci. Do jej fotografii dotarły władze placówki, którym bardzo nie spodobało się to, co Ferguson wrzuca do internetu. Materiały 39-latki zostały uznane za „zbyt prowokacyjne i ponętne”. Jak powiedziała dyrektorka szkoły, zamieszczanie takich zdjęć w sieci przez nauczycielkę jest niedopuszczalne.

Murem za nauczycielką stoją jednak jej uczniowie. Gimnazjaliści zbuntowali się przeciwko władzom placówki i zorganizowali nawet protest przeciwko zawieszeniu Ferguson. Zaczęli zbierać też podpisy pod petycją o przywrócenie ulubionej nauczycielki do pracy z dziećmi. Obie akcje spotkały się z poparciem ich rodziców.

Co na to wszystko władze szkoły? Nic sobie z tego nie robią. Dyrektorka, Sue Calbert, nie ma zamiaru dyskutować swojej decyzji o zawieszeniu Ferguson z uczniami. Wciąż pozostaje za tym, by 39-latka nie była dopuszczana do pracy z dziećmi.

 – Jeśli mamy jakieś zastrzeżenia do naszych pracowników, z pewnością nie dyskutujemy o tym z uczniami – podkreśliła Calbert.

...

Zobacz również

źródło: dailymail.co.uk
źródło: dailymail.co.uk
źródło: dailymail.co.uk
źródło: dailymail.co.uk
źródło: dailymail.co.uk