BUNT! 30 posłów PiS: Ten minister musi odejść

BUNT! 30 posłów PiS: Ten minister musi odejść

Rozłam w PiS! 30 posłów chce, aby ci ministrowie odeszli ze swojego stanowiska. Wskazują, że oni kompletnie sobie nie radzą ze swoim resortem.

To niebywałe. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości anonimowo odpowiadali na ankietę "Super Expressu". Wzięło w niej udział 41 osób. 30 z nich zagłosowało, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł musi ustąpić ze swojego stanowiska. Główny zarzuty pod jego adresem to przede wszystkim brak rozwiązania problemu z lekarzami rezydentami. Ale to nie jedyny problem. Posłowie uważają, że ministerstwo zdrowia to trudna dziedzina i minister ewidentnie sobie z tym nie radzi, chociażby z zarządzaniem publicznymi szpitalami.

Nie tylko Radziwiłł

Odejść musi również, według posłów PiS, minister Adamczyk szef resortu infrastruktury. Główny zarzut w jego przypadku, to brak postępów w programie Mieszkanie+. Jego dymisji pragnie 25 członków Prawa i Sprawiedliwości.  23 polityków jest zdania, iż premier Beata Szydło powinna odwołać również szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego. 19 posłów uważa, że do dymisji powinien się podać minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego działalność nie przekłada się na wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości na wsi. Przypomnijmy, że niedawno Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu w tym i ona prawdopodobnie ustąpi ze stanowiska. Eksperci głowią się, kto może odejść ze swoich stanowisk. Prócz premier najczęściej typuje się właśnie ministra Radziwiłła, Waszczykowskiego, Szyszko i Macierewicza. Powody ich dymisji to oczywiście brak rezultatów, które przekładałyby się na poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Źrodło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News