Bramka Polaka w Bundeslidze. Transfer staje się coraz bardziej realny

Bramka Polaka w Bundeslidze. Transfer staje się coraz bardziej realny Źródło: Wikipedia

Bundesliga najprawdopodobniej nie przyniesie nam już sensacyjnego rozstrzygnięcia, w związku z czym możemy skupić się na podziwianiu występów Polaków. Jeden z nich strzelił dziś kolejnego gola i ma coraz większe szanse na transfer. Wszystko zależy od najbliższych miesięcy.

Bundesliga jest ligą, w której nie brakuje utalentowanych polskich zawodników. Występują w niej ci, którzy dopiero marzą o wielkiej karierze, ale również ci, którzy mają już wyrobione nazwisko na arenie międzynarodowej. Niektórzy wciąż mają nadzieję na to, że uda im się zasłużyć na transfer do lepszego zespołu za sprawą swoich doskonałych występów.

Jednym z tych piłkarzy jest Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Dusseldorf wypożyczony z Sampdorii strzelił dziś kolejnego gola i zapewnił swojemu zespołowi cenny punkt w starciu z Freiburgiem. To kolejne trafienie polskiego napastnika w tym sezonie ligi niemieckiej i wiele wskazuje na to, że może ono być decydujące względem decyzji włodarzy klubu z Dusseldorfu.

Bundesliga jest jego wymarzoną ligą

Dawid Kownacki nie ukrywa, że Bundesliga to rozgrywki, które podobają mu się najbardziej. Sam przyznaje, że to właśnie w Niemczech czuje się najlepiej i chciałby zostać tu na najbliższe lata swojej kariery. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski jest przekonany, że w Sampdorii nie ma już dla niego miejsca, w związku z czym chciałby jak najszybciej zmienić otoczenie.

Dzisiejsze trafienie w meczu z Freiburgiem sprawia, że najprawdopodobniej dojdzie do transferu polskiego napastnika do Fortuny. Klub jest zainteresowany zakończeniem wypożyczenia i kupieniem Polaka na stałe, jednak do tego potrzebne będą negocjacje z klubem z Włoch. Te nie muszą przebiegać w pokojowej atmosferze, bo klub z Genoi wysoko ceni sobie umiejętności byłego napastnika Lecha Poznań.

Bundesliga to marzenie Dawida Kownackiego

Niewykluczone więc, że młody polski napastnik trafi do Dusseldorfu na stałe. Potrzebne mu są kolejne gole, które ostatecznie przekonają działaczy, że warto wyłożyć na jego transfer kilka milionów euro. Problem w tym, że każde kolejne trafienie to argument dla Sampdorii, by oczekiwać więcej za Kownackiego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News