Budowa ukraińskiej Linii Maginota ukończona

Budowa ukraińskiej Linii Maginota ukończona Źródło: --

Budowa linii obronnej, która liczy sobie ponad 600 kilometrów długości, została zakończona. Fortyfikacja ma chronić Ukrainę przed atakami ze strony prorosyjskich separatystów.

Władze Ukrainy są zadowolone - prace nad linią trwały niecałe pół roku, a sama fortyfikacja przeszła wszystkie testy wytrzymałości jak najbardziej pozytywnie. Jak podał Siergiej Marceniuk, pułkownik ukraińskiej armii, jakość umocnień została już poddana próbie podczas prawdziwego boju. Mimo zaciekłych ataków przeciwnika, nie udało mu się przebić przez linię.

Ukraińcy chwalą się, że jeszcze żadne państwo w Europie nie zbudowało dotychczas podobnej linii obrony od czasów II WŚ. Dodają do tego też, że ich kraj cały czas jest w trudnej sytuacji ekonomicznej, a sama budowa była prowadzona niedaleko linii frontu.

Same umocnienia rozciągają się blisko Mariupola, który jest częstym celem ataków separatystów. Na całość fortyfikacji składają się trzy linie, na których znajduje się 268 obiektów wojskowych. Pierwszą z nich zajmują ukraińskie siły zbrojne, a dwie kolejne są pod pieczą gwardii narodowej.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wiadomosci.gazeta.pl, tvn24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News