Tytułowa Jolka z największego przeboju Budki Suflera istniała naprawdę. Po latach spowodowała prawdziwy skandal

Tytułowa Jolka z największego przeboju Budki Suflera istniała naprawdę. Po latach spowodowała prawdziwy skandal Źródło: wikipedia/Bieniecki Piotr

Budka Suflera znana jest z wielu przebojów, które podbiły serca Polaków. Jednym z nich bez wątpienia jest hit "Jolka, Jolka pamiętasz". Niewiele osób wie, że tytułowa Jolka istniała naprawdę i po wielu latach od powstania piosenki spowodowała mały skandal.

Budka Suflera jest jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych, który od dnia założenia do dziś bije wszelkie rekordy popularności w Polsce. Wiele wydanych płyt i znane przeboje sprawiły, że zespół zasłużył na miano kultowego.

Budka Suflera - niezapomniany zespół, niezapomniane przeboje 

W związku z ostatnią wiadomością o śmierci założyciela zespołu "Budka Suflera", Romualda Lipki, stacje radiowe zaczęły przypominać największe przeboje grupy. Od 1974 roku, kiedy został założony zespół, świat ujrzało 15 albumów studyjnych, a w Polsce chyba nie ma osoby, która by nie znała chociaż jednej ich piosenki. 

"Takie Tango", "Bal wszystkich świętych", "Martwe morze", ale przede wszystkim "Jolka, Jolka pamiętasz" to utwory, których nie da się zapomnieć. Muzyka i teksty do tych utworów wychowały całe pokolenia Polaków. Jednak do dziś niewiele osób wie, że tytułowa Jolka istniała naprawdę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Budka Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz". Jaka jest prawdziwa historia Jolki?

Autorem tekstu piosenki zespołu Budka Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz" jest Marek Dutkiewicz, który pisząc słowa opisał prawdziwą historię, zapewniając sobie wcześniej pozwolenie tytułowej Jolki R. Kim była tajemnicza Jolka? Marek Dutkiewicz poznał ją nad morzem w 1982 roku, gdzie spędzała czas ze swoim synem. Ojciec dziecka był wtedy w Anglii, gdzie pracował na utrzymanie rodziny. Para spotykała się przez wiele miesięcy w Karwi. Ich potajemne schadzki zawsze odbywały się nocami.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie
2. Infekcja okazała się gorsza niż przypuszczano, Paweł Królikowski planował samobójstwo. Nikt nie miał pojęcia, o dramacie uwielbianego aktora przed laty

Po wielu latach od ukazania się piosenki, autor miał szansę spotkać się z mężem Jolki R. Okazało się, że ich małżeństwo nie przetrwało. Wściekły mężczyzna nie chciał rozmawiać z Dutkiewiczem. Między nimi prawie doszło do rękoczynów. Mąż nigdy nie mógł wybaczyć ukochanej, że zdradziła go z Markiem Dutkiewiczem, który później opisał historię tej zdrady, którą poznała cała Polska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. 200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?
  4. Brzuch suczki był ogromny. Kiedy po urodzeniu zobaczyli szczeniaki, zamarli
  5. Pies zaczął przeraźliwie szczekać. Mama zamarła, kiedy weszła do pokoju małej córeczki

źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News