Spór między politykami Platformy Obywatelskiej oraz członkami polskiego rządu zdaje się coraz bardziej pogłębiać. Konflikt wyszedł już nawet poza sferę medialną, kiedy Borys Budka stwierdził otwarcie, iż chce, aby jego partia… pozwała Beatę Szydło. 

Słowa, które premier wypowiedziała podczas wywiadu dla tygodnika „Sieci” na temat Platformy Obywatelskiej oraz jej zwolenników, rozwścieczyły członków ugrupowania. Szczególnie chodzi im o kontrowersyjną opinię Szydło, w której stwierdziła, że „jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to Platforma wykona to wszystko, czego od niej zażądają”.

– Szczerze? Nie wiem, co się z nią stało przez ostatnie dwa lata. Ale wiem jedno: podejmiemy wobec premier mocne kroki – powiedział na ten temat dziennikarzom „Faktu” Tomasz Siemoniak.

Wiceszef PO nazwał także premier na Twitterze „żałosną marionetką”. Najostrzej na jej temat wypowiedział się jednak przede wszystkim coraz bardziej popularny w ostatnim czasie Borys Budka.

– Będę namawiał zarząd PO do złożenia pozwu przeciwko Beacie Szydło. Nie może być zgody, by premier rządu bezkarnie obrażała tysiące Polaków – stwierdził polityk partii opozycyjnej na jednym z portali społecznościowych. Czas jednak pokaże, jak dalej rozwinie się temat potencjalnego pozwu przeciwko szefowej rządu.

Fot. Twitter

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

 

...

Zobacz również

Zobacz również