Brytyjskie media po raz kolejny podnoszą temat homofobii w piłce nożnej. Dziennikarze policzyli ilość homoseksualistów w najlepszych europejskich ligach. 

BBC i Unilad zajęły się tematem homofobii. Według brytyjskich mediów, zjawisko jest przerażające. W samej Premier League występuje 20 drużyn, w każdej z nich 22 zawodników. To daje 440 piłkarzy. W żadnej ekipie nie ma ani jednego geja. Media twierdzą, że to efekt homofobii.

Nawet jeśli spojrzy się na topowe ligi włoskie i hiszpańskie, sytuacja maluje się podobnie. Zero homoseksualistów w najlepszych piłkarskich ligach. Media przekonują, że to nie tylko wina lęku piłkarzy przed „utratą kontraktów, reputacji, agresji ze strony fanów czy wyłączenia z drużyny”.

Na 5000 profesjonalnych piłkarzy w Wielkiej Brytanii przypada zero zadeklarowanych homoseksualistów. Z kolei Amal Fashanu z BBC przekonuje, że w samej pierwszej lidze osobiście zna siedmiu gejów, którzy boją się ujawnić, a są popularnymi zawodnikami.

Dwóch piłkarzy miało rozpocząć serię coming outów w Premier League, ale ostatecznie się wycofali.

– Boję się. Ten strach obezwładnia mnie. Boję się – mówi.

BBC i Unilad przekonują, że głównymi przyczynami strachu homoseksualnych zawodników są homofobiczne wypowiedzi, które nie spotykają się z krytyką i brak edukacji w sporcie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 

 

...

Zobacz również