Brytyjskie media przegięły? "Psychoza polskiego narodu"

Brytyjskie media przegięły? "Psychoza polskiego narodu" Źródło: Fot. Wikipedia (Adrian Grycuk - -)

Czy to początek wojny, na którą idzie polski rząd oraz zagraniczne media? Brytyjski dziennik ostro skrytykował postawę Mateusza Morawieckiego podczas pobytu w Monachium. Dziennikarze zasugerowali także, że istnieje fenomen, nazwany przez nich... "psychozą polskiego narodu".

Redaktorzy "The Guardian" zdecydowanie przeciwstawili się rzekomej poprawności ostrych słów szefa Rady Ministrów, którymi komentował konflikt dyplomatyczny z Izraelem. Szczególnie odnieśli się do odpowiedzi na pytanie dziennikarza, który okazał swoje wątpliwości związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Brytyjskie media bez litości

- Nie będzie to karane, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy, tak jak byli żydowscy sprawcy i tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy - stwierdził bowiem Morawiecki, czym rozwścieczył przede wszystkim izraelską opinię publiczną. ZOBACZ TAKŻE: Władza okłamała Polaków. Totalna porażka programu Mieszkanie Plus Redaktorzy "The Guardian" określili jego słowa mianem "haniebnych". Zaznaczyli także, iż kolaborujących z nazistami Żydów było zdecydowanie mniej, niż kierujących się "chciwością, żądzą krwi i antysemickim entuzjazmem" Europejczyków.

Szokujące oskarżenia

Brytyjczycy szczególnie zadziwili bardzo kontrowersyjną opinią, którą odnieśli do całego społeczeństwa polskiego. Stwierdzili bowiem, że wypowiedzi Mateusza Morawieckiego sugerują, iż "narody tak samo, jak ludzie, mogą cierpieć na psychozę, która powoduje, że nie mogą zmierzyć się ze swoją sytuację i chowają się w swoim fantastycznym świecie, w którym mogą sobie wyobrażać, że nie zrobili niczego złego". ZOBACZ TAKŻE: Nie Schulz. Merkel ogłosiła swoją następczynię – zapamiętajcie to nazwisko Jak polski rząd zdecyduje się odpowiedzieć na te osobliwe oskarżenia? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News