Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, odpowiednik polskiego MSZ, zarekomendowało swoich obywatelom wybranie m.in. Polski jako celu podróży podczas zbliżających się wakacji. Nasz kraj – w przeciwieństwie do Zachodu – ma jeden z najniższych poziomów zagrożenia terrorystycznego. 

Po ostatnich wydarzeniach z udziałem islamskich terrorystów w krajach Europy zachodniej brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych rekomenduje swoim obywatelom wybranie jako cele swych podróży krajów z małym zagrożeniem terrorystycznym. Wśród najbezpieczniejszych państw na świecie znalazła się także Polska.

Brytyjski urząd odradza swoim obywatelom podróżowanie do takich krajów jak Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania czy Norwegia z uwagi na wysokie zagrożenie atakami ze strony islamskich terrorystów.

Zamiast wspomnianych wyżej państwa rekomenduje się m.in. Islandię, Lichtenstein, Słowenię, Bahamy, Japonię czy właśnie Polskę.

fot. daily mail
fot. daily mail

Według brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych, mimo że w Polsce można czasem paść ofiarą kradzieży oraz powszechna jest tu ksenofobia i rasizm to wciąż jest ona bezpieczniejsza od innych krajów z uwagi na bardzo niskie zagrożenie atakami islamskich terrorystów.

Według brytyjskich statystyk, w 2014 roku Polskę odwiedziło ponad 650 tysięcy Brytyjczyków.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: daily mail

...

Zobacz również