Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało dane, z których wynika, że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Jak twierdzą Brytyjczycy, do Polski można spokojnie jechać na wczasy i nie martwić się o żadne niebezpieczeństwo.

Brytyjski rząd wymienił Polskę obok Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Szwajcarii jako państwo, które jest najlepszym kierunkiem na wakacje, jeśli troszczymy się o nasze bezpieczeństwo. Jak wskazują brytyjskie władze, w Polsce służby czuwające nad porządkiem w kraju działają sprawnie i zapewniają ochronę.

Co więcej, Brytyjczycy wskazali także, że mieszkający w Polsce muzułmanie to ludzie spokojni, wśród których nie ma odłamów ekstremistycznych. Ci stanowią grupę około 10 tys. wyznawców i mowa tutaj głównie o Tatarach, którzy te ziemie zamieszkują już blisko 500 lat. Liczną grupę stanowią także Czeczeni, których sporo przybyło do Polski w ostatnich latach.

Nie bez powodu Brytyjczycy w badaniu przyjrzeli się mniejszościom islamskim. W krajach zachodniej Europy wiele jest imamów, którzy odwołują się do ekstremistycznych nurtów islamu – salafizmu i wahabizmu. To właśnie ci ludzie najczęściej odpowiadają za zamachy terrorystyczne. Jak zresztą twierdzi Witold Repetowicz, ekspert portalu Defence24.pl, walka z tymi odłamami to priorytet, jeśli chcemy skończyć z zamachami.

– Powinniśmy się skupić nie na ściganiu wyznawców islamu, ale radykalnych ideologii, takich jak wahabizm czy salafizm – mówi Witold Repetoowicz, ekspert portalu defence24.pl

źródło: telewizjarepublika.pl

...

Zobacz również