23-letni student University of London postanowił zamieszkać w Polsce. Powodem są oszczędności. Taniej jest mieszkać w Gdańsku i latać na wykłady do Londynu, niż wynająć pokój w brytyjskiej stolicy.

O sposobie na oszczędzanie brytyjskiego studenta poinformował dziennik „Daily Mirror”. Jonathan Davey postanowił latać na uczelnię, ponieważ za pokój w pobliżu uczelni płaciłby 220 funtów tygodniowo.

Obecnie 23-letni student mieszka w gdańskim hotelu, a nocleg kosztuje go tylko 35 funtów tygodniowo. Według obliczeń Davey’a podróże pomiędzy Londynem a Gdańskiem wyniosą około 2100 funtów rocznie.

Student mieszkając w Polsce przez rok akademicki może zaoszczędzić kilka tysięcy funtów. „Trudno uwierzyć, że bardziej opłaca mi się podróżować ponad 1600 kilometrów do Polski niż mieszkać tuż obok uniwersytetu” – mówił  w rozmowie z „Daily Mirror”.

Brytyjczyk ma wykłady w środy, czwartki i piątki. Do Londynu przylatuje w środę rano. Podczas pobytu w Anglii nocuje w tanich hotelach lub u znajomych. W piątek wieczorem wraca do Polski lub jedzie do swoich rodziców.

Jak sam mówi, wyszukiwanie tanich lotów stało się jego obsesją. Davey rozważał też zamieszkanie w Wilnie, jednak stolica Litwy nie ma tak dobrego połączenia z Londynem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

jo, źródło: forsal.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.