O tym, że EURO 2016 i Światowe Dni Młodzieży mogą stać się celem terrorystów wiadomo już od dawna. Jest to jednak ogólnik, a przecież równie dobrze terroryści mogliby wykorzystać skupienie służb na ochronie tych dwóch wydarzeń i zaatakować w kompletnie innym miejscu. Teraz, The Sun ujawnia konkrety.

Salah Abdeslam to terrorysta odpowiedzialny za zaplanowanie i koordynację zeszłorocznych zamachów w Paryżu. Po śledztwie i poszukiwaniach, policja znalazła go w Brukseli, gdzie aresztowana go oraz skonfiskowano jego rzeczy osobiste.

Na podstawie danych z laptopa Salaha Abdeslama ustalono, że uśpiona komórka ISIS zaplanowała zamach podczas EURO 2016. Co więcej, poznaliśmy dokładny czas, miejsce, a nawet potencjalny sposób ataku.

Zamach miał dojść do skutku przed meczem Rosja-Anglia, który odbędzie się 11 czerwca w Marsylii. Celem mieli być kibice obu drużyn, a środek do celu może budzić przerażenie. Salah rozważał bowiem nie tylko użycie AK-47 oraz zamachowców samobójców z przyczepionymi bombami (tzw. pasami szahida) ale i dronów. Co gorsza, dronów uzbrojonych w broń chemiczną.

Fakt, że celem mieli być akurat Anglicy i Rosjanie, jest w pewnym sensie logiczny. Oba kraje bombardują pozycje ISIS w Syrii.

Choć Salah Abdeslam został zatrzymany, inni terroryści mogą chcieć zrealizować jego plany.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


źródło: rt

...

Zobacz również