Tak mieszka brytyjska rodzina królewska. Widok niewyobrażalnych luksusów wbije was w ziemię (Zdjęcia)

Tak mieszka brytyjska rodzina królewska. Widok niewyobrażalnych luksusów wbije was w ziemię (Zdjęcia) Źródło: Pixabay.com/

Rodzina królewska nie może narzekać na brak luksusów. Wnętrza Pałacu wprawiają w osłupienie. Wiemy, w jakich warunkach mieszka królowa Elżbieta i jej najbliższe osoby.

Rodzina królewska fascynuje nie tylko Brytyjczyków. Turyści z całego świata przybywają do Londynu, aby podziwiać Pałac Buckingham. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie i zarazem największy pałac królewski. Wielu turystów zastanawia się, co kryje się w jego wnętrzach. Są to luksusy, o których przeciętny obywatel może jedynie pomarzyć.

Królowa Elżbieta i jej najbliższe osoby żyją w niewyobrażalnym luksusie. Liczby mówią same za siebie. Powierzchnia Pałacu, w którym rezyduje brytyjska rodzina królewska to 77 tysięcy metrów kwadratowych samej powierzchni mieszkalnej. Wewnątrz znajduje się 775 pomieszczeń, z czego 188 pokoi dla personelu, 92 biura i 78 łazienek. Ponadto w budynku znajdują się 52 sypialnie królewskie.

Rodzina królewska mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Wnętrza Pałacu Buckingham przyprawiają o zawrót głowy

Pałac, którego właścicielem jest brytyjska rodzina królewska, przypomina prywatne miasteczko. Nie wszyscy wiedzą, że na jego terenie znajduje się między innymi: poczta, niewielkie kino, bankomat, sklep jubilerski, gabinet medyczny i kawiarnia dla pracowników. Na tyłach mieści się ogród, który liczy 15 hektarów.

Nie jest tajemniczą, że na terenie królewskiej rezydencji znajduje się również najstarsze w Wielkiej Brytanii lądowisko dla helikopterów. Mówi się też, że przez podziemia przepływa rzeka Tyburn, którą słychać w najniższych partiach budynku. Z kolei wnętrza Pałacu przyprawiają o najprawdziwszy zawrót głowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wnętrza Pałacu Buckingham przyprawiają o zawrót głowy. Turyści mogą zobaczyć tylko niewielką część

Brama Pałacu została otwarta dla zwiedzających w 1992 roku, jednak turyści mogą zobaczyć niewielką część królewskich luksusów. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w komnatach reprezentacyjnych i jest możliwe w sierpniu i wrześniu, kiedy rodzina królewska przebywa na wakacjach.

Za oglądanie luksusów, w których obraca się królowa Elżbieta, również trzeba słono zapłacić. Ceny biletów dochodzą nawet do 40 funtów. Jednak - jak nietrudno się domyśleć - w kolejce ustawia się bardzo wielu chętnych.

Tak wyglądają luksusy, w których przebywa na co dzień brytyjska rodzina królewska:

East News/Getty Images

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: VIVA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News