Brytyjska policja uruchomiła „Tęczowy Patrol”, który w ramach solidarności ze środowiskami LGBT, będzie walczył z mową nienawiści w społeczeństwie. Policjanci dostali nawet tęczowy radiowóz.

Komedny policji w hrabstwach Norfolk i Suffolk na wschodzie Wielkiej Brytanii uruchomiły specjalne tęczowe patrole, które wyposażone w tęczowe radiowozy będą walczyć na brytyjskich ulicach z mową nienawiści wobec osób homoseksualnych.

Wydzielenie specjalnego patrolu i przyozdobienie radiowozu w tęczowe kolory bezpośrednio kojarzone ze środowiskami LGBT ma być także otwartą deklaracją solidarności z dyskryminowanymi osobami i zaangażowania policji w walkę z homofobią. Ponadto na budynku gmachów policji będzie powiewać tęczowa flaga.

 – Nasze działania dotyczące tęczowych patroli to nasza deklaracja o pełnym i szczerym zaangażowaniu policji w wspieranie naszej zróżnicowanej społeczności. Jest to też jasny przekaż, że mowa nienawiści wobec środowisk LGBT nie będzie u nas tolerowana – powiedział mediom zastępca komendanta w Norfolk, Charlie Hall.

fot. youtube.com/Norfolk Suffolk LGBT Police Network
fot. youtube.com/Norfolk Suffolk LGBT Police Network

Jak dodaje, tęczowe patrole i radiowóz jest również próbą zachęty dyskryminowanych osób do kontaktu z policją i zgłaszania mowy nienawiści, co z resztą przynosi już efekty.

https://www.youtube.com/watch?v=JJw-799j3zA

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: breitbart.com

...

Zobacz również