Kate Hopkins, znana brytyjska dziennikarka przebiegnie ulicami Londynu „nago, z kiełbasą halal w tyłku”. To konsekwencje przegranego zakładu dotyczącego wyników wyborów na burmistrza stolicy Wielkiej Brytanii. 

Brytyjska dziennikarka złożyła na jednym z portali społecznościowych obietnicę, że jeśli wybory na burmistrza Londynu wygra muzułmanin Sadiq Khan, to w ramach protestu przebiegnie nago ulicami stolicy, z kiełbasą halal wetkniętą w odbyt.

fot. twitter
fot. twitter

Co jeszcze ciekawsze, dziennikarka na pytanie o to dlaczego nie użyje zwykłej, brytyjskiej kiełbasy, odpowiedziała, że nie chce urazić uczuć religijnych nowego burmistrza Londynu.

Po wygranej Khana w ostatnich wyborach, dziennikarka oświadczyła, że nie zamierza wycofać się ze swojej obietnicy i zapewniła, że kiełbaski halal są już zamówione i w drodze.

fot. twitter
fot. twitter

Jak informowaliśmy wcześniej, wybory na burmistrza Londynu wygrał kandydat Partii Pracy, Sadiq Khan, który zdobył 57% głosów, pokonując Zaca Goldsmitha – reprezentanta Partii Konserwatywnej. Sadiq jest synem imigrantów, jego rodzicie są Pakistańczykami, jednak Khan urodził się już w Anglii. Tak jak rodzice, jest muzułmaninem, co w przypadku burmistrza Londynu nigdy nie miało jeszcze miejsca.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: the telegraph

...

Zobacz również