Policjanci z Newcastle ukryli gwałt jakiego dokonali uchodźcy z Syrii na dwóch 14-latkach. Funkcjonariusze nie podali żadnej informacji o przestępstwie do publicznej wiadomości, choć zwalczanie napaści seksualnych i działania prewencyjne mają za priorytetowe.

Do gwałtu doszło ponad miesiąc temu w parku w Newcastle. Wtedy to grupa siedmiu syryjskich uchodźców napadła a następnie zgwałciła 14-latki. Policjanci zdołali szybko zatrzymać napastników i ci trafili w końcu przed oblicze sądu. Informacja o tym nie ukazała się w mediach. Na próżno także szukać jakiejkolwiek wzmianki o interwencji na stronie internetowej komendy w Newcastle.

O gwałcie pierwszy poinformował raport BBC Newsnight 10. czerwca w piątek. Jak się jednak okazuje, BBC wiedziało o gwałcie już wcześniej. Jeden z policjantów, który brał udział w akcji, oświadczył, że informację o przestępstwie przekazano BBC na początku maja, po zatrzymaniu gwałcicieli. Stacja odmówiła wtedy podania informacji na ten temat.

Co więcej, także sąd w Newcastle, gdzie byli sądzeni Syryjczycy, utajnił informację o ich procesach. Z siódemki napastników skazano czterech – 18-letniego Omara Badreddina, 20-letniego Mohammeda Alfrouha, 18-letniego Mohammada Allakkouda i 17-latka, którego imienia nie ujawniono. Gwałciciele stanęli przed sądem 18. i 19. maja. Także przewody sądowe i odczytywanie wyroków odbywały się bez udziału mediów.

Jak stwierdził rzecznik policji w Newcastle, o gwałcie na 14-latkach nie poinformowano, ponieważ akcja funkcjonariuszy przebiegła bardzo szybko.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: brytol.com
pt

...

Zobacz również