Brytyjscy naukowcy będą mogli eksperymentować na ludzkich embrionach

Brytyjscy naukowcy będą mogli eksperymentować na ludzkich embrionach Źródło:

Naukowcy z Wielkiej Brytanii będą mogli genetycznie modyfikować i eksperymentować na ludzkich embrionach. Wyniki badań posłużą naukowcom do lepszego zrozumienia rozwoju embrionalnego człowieka. 

Brytyjski Urząd ds. Zapłodnienia i Embriologii Człowieka wydał pierwszą w historii UK zgodę na przeprowadzenie badań i eksperymentowanie na embrionach zespołowi brytyjskiej naukowiec, dr Kathy Niakan z Francis Crick Institute w Londynie. Angielscy uczeni będą badać początkowe fazy rozwoju ludzkiego embrionu, by poznać m.in. przyczyny poronień.

W ramach badań i eksperymentów naukowcy będą m.in. wycinać odpowiednie części kodu genetycznego zarodków, izolować segmenty DNA i modyfikować genetycznie embriony.

W badaniach brytyjskich naukowców zostaną użyte zarodki (liczące sobie maksymalnie 7 dni) niewykorzystane w zabiegach in vitro pod warunkiem, że "dawczynie" zarodków wydadzą na to zgodę.

Badania nad ludzkimi embrionami wzbudzają skrajne emocje. Zwolennicy przekonują, że takie badania przyczynią się do ogromnego skoku w medycynie. Z kolei przeciwnicy ostrzegają przed "projektowaniem dzieci".

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: national geographic  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News