Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie coraz częściej stają się celem podróży Europejczyków chcących odwiedzić muzułmański kraj. Problem polega na tym, że turyści ze Starego Kontynentu często zapominają, iż kultura arabska dosłownie rządzi się innymi prawami. Niestety, brutalnie przekonała się o tym obywatelka Wielkiej Brytanii.

Ofiara gwałtu grozi kara śmierci. To nie pierwszy taki przypadek, ale dla Europejczyków brzmi to jak czysty absurd. Na szczęście nie dla wszystkich. W Wielkiej Brytanii powstało stowarzyszenie „Zatrzymanych w Dubaju”, które walczy o wolność tych, którzy stali się ofiarami arabskiego wymiaru sprawiedliwości nie znając zasad panujących w Dubaju.

Aktywiści starają się pomóc 25-letniej Brytyjce, która została zgwałcona. Gdy zgłosiła sprawę na policję, doznała prawdziwego szoku. Została aresztowana, a następnie postawiono jej zarzuty seksu pozamałżeńskiego. Sąd wymierzy kobiecie karę więzienia, chłosty lub nawet śmierci. Na szczęście jest również najłagodniejsza z kar, czyli deportacja.

Wymiar sprawiedliwości będzie badał czy na pewno doszło do gwałtu i czy kobieta „nie prowokowała” napastnika. Póki co, 25-latka wyszła z aresztu za kaucją, ale nie może opuścić Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ skonfiskowano jej paszport.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: Independent, bezprawnik.pl

 

 

...

Zobacz również