W londyńskim autobusie doszło do ataku na tle ksenofobicznym, którego ofiarą padł Polak, kierujący pojazdem. Napastnik wpadł w furię dowiedziawszy się, jakiego pochodzenia jest mężczyzna.

Wszystko zaczęło się od tego, że Brytyjczyk wszedł do autobusu nr 237 bez skasowanego biletu. Kierowca zwrócił mu uwagę i ostrzegł, że może zadzwonić na policję. Brytyjczyk odgrażał się i przeklinał. W prawdziwą furię wpadł jednak dopiero, kiedy uświadomił sobie, że kierowca jest Polakiem.

Jesteś pierdolonym Polakiem? Każę cię deportować! Wracaj do swojego pierdolonego kraju! To nasz kraj. Ty imigrancka pizdo – krzyczał mężczyzna.

W końcu Brytyjczyk zszedł na parter autobusu i próbował zaatakować kierowcę fizycznie. Ograniczała go szyba, za którą znajdował się Polak. Brytyjczyk napierał na nią, bił pięściami i krzyczał. Wyszedł na zewnątrz pojazdu i również z tej strony próbował zbić szybę, za którą znajdował się kierowca. Opluł ją, oblał wodą i połamał wycieraczki.

Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Napastnik próbował dostać się do wnętrza oszklonej kabiny kierowcy przez okno. Sprawiał wrażenie nieobliczalnego. Mężczyznę ostatecznie odciągnęli pasażerowie i przechodnie.

Ataków na tle ksenofobicznym w Wielkiej Brytanii zdarza się niestety coraz więcej a ich ofiarami regularnie padają Polacy. Do najgłośniejszego tego typu zdarzenia doszło w ubiegłym roku w Harlow. Na skutek pobicia 40-letni Arkadiusz J. zmarł.

https://www.youtube.com/watch?v=IzUvyS0av7Q

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również