Przewoźnicy chcą płotu by zatrzymać fale uchodźców

Przewoźnicy chcą płotu by zatrzymać fale uchodźców Źródło: wikipedia

Imigracja jest jednym z tematów, które w dzisiejszym świecie budzą największe emocje. Aby odgrodzić się od nielegalnych imigrantów, Donald Trump zapowiada zbudowanie muru z Meksykiem. Podobny pomysł mają Brytyjczycy.

Przejeżdżający przez Calais kierowcy ciężarówek od dawna skarżą się na utrudniających im pracę mieszkańców pobliskiego obozu dla uchodźców. Migranci wskakują im ciężarówki i niszczą plandeki, żeby tylko dostać się do Wielkiej Brytanii. W celu ułatwienia sobie zadania, blokują też drogi płonącymi śmietnikami i pniami drzew. Znane są nawet przypadki celowego doprowadzenia do wypadku.

Już teraz droga do portu w Calais jest ogrodzona 4-kilometrowym płotem. To jednak nie wystarcza, a brytyjskie władze chcą zbudować mur, który przedłużyłby wspomnianą już linię obrony o dodatkowy kilometr.

Zdaniem przewoźników, takie bariery nie powstrzymają zdesperowanych migrantów. Dyrektor stowarzyszenia brytyjskich przewoźników Richard Burnett twierdzi, że budowa muru to zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Zamiast tego, domaga się regularnych patrolów policji i wojska.

źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News