londyn
źródło: pixabay.com, wikimedia.org
Wiadomości Pikio - 16 Listopada 2017

Brytyjczycy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. 18 miesięcy do zagłady Londynu

Cała Wielka Brytania znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Jak podaje były dowódca sił zbrojnych, władze brytyjskie zbyt skupiły się na lokalnych problemach takich jak Brexit czy masowa imigracja. Poświęcając im niemal całą uwagę zapomniały o obronności, która wygląda coraz mizerniej. Do zagłady Londynu zostało natomiast niewiele czasu.

Generał Richard Barrons ma bardzo złe wieści. Jak podał były dowódca Joint Forces Command, z roku na rok potencjał militarny Wielkiej Brytanii słabnie. Choć wciąż jest ona mocarstwem z arsenałem atomowym, kraje świata nie opierają się już tylko na walce za pomocą bomb nuklearnych. Wielka Brytania musi obudzić się z letargu i zacząć pracę nad swoimi wojskami, w innym wypadku w razie konfliktu, jako jedna z pierwszych padnie.

Londyn starty z powierzchni ziemi

Barrons ostrzega szczególnie przed agresją ze strony Korei Północnej. Podkreślił, że reżim Kim Dzong Una staje się coraz bardziej nieprzewidywalny, a przy tym coraz bardziej uzbrojony. Były dowódca sił zbrojnych przestrzegł, że już za 1,5 roku Pjongjang będzie posiadał pocisk balistyczny, który będzie w stanie zniszczyć Londyn, a systemy obrony nie będą w stanie niczego zrobić, by pomóc brytyjskiej stolicy. - Jesteśmy uwikłani w ciągnący się konflikt z Rosją. Popatrzymy jednak na Koreę Północną, która w ciągu najbliższych 18 do 20 miesięcy będzie posiadać bombę jądrową, którą za pomocą międzykontynentalnego pocisku balistycznego będzie w stanie zrzucić na Londyn. A my nic nie będziemy mogli z tym zrobić - oświadczył Barrons.

Lekarstwo na bezbronność

Czy Wielka Brytania może w takim wypadku pomóc sobie z problemem bezbronności? Oficer przekonuje, że jest na to sposób, ale ten wymaga wydania ogromnych nakładów finansowych. Rocznie bowiem budżet wojskowy cierpi na niedobory w wysokości około 2 mld złotych. Nawet to jednak może nie wystarczyć. Wszystko przez to, że obecne dowództwo jest przekonane, że wszystko ma się dobrze, a systemy obrony Wielkiej Brytanii są sprawne. - Nasza obronność jest w fatalnym stanie. Jeśli nie otrzyma odpowiedniego dofinansowania to po prostu nie będzie funkcjonowała jak należy - podsumował Barrons. źródło: polishexpress.co.uk
elżbietaIIElżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!Czytaj dalej
Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News