Brytyjczycy mają specjalny plan na wypadek ŚMIERCI królowej. Oto on

Brytyjczycy mają specjalny plan na wypadek ŚMIERCI królowej. Oto on

Jak ujawnił Brytyjski dziennik The Guardian zostały już przygotowane procedury na wypadek śmierci królowej Elżbiety II. Plan obejmuje działania od chwili śmierci monarchini aż do jej pogrzebu. Zostało nawet utworzone specjalne, zaszyfrowane hasło, które dla osób wtajemniczonych będzie informacją o jej zgonie.

Według dziennikarza - Sama Knighta - śmierć królowej nastąpić ma po niedługiej chorobie, a pierwszą osobą, która się o tym dowie będzie jej sekretarz - Christopher Geidt. Poinformuje on telefonicznie premiera tajnym hasłem, by nie wzbudzić kontrowersji wśród pracowników pałacu, które brzmieć będzie: Most London Bridge jest opuszczony.

Dalej informacja zostanie przekazane do rządów 15 krajów, w których Elżbieta II jest głową państwa oraz 36 krajów, gdzie jest symbolicznym zwierzchnikiem. Wywieszone zostanie również specjalne oświadczenie na bramie Pałacu Buckingham. O wydarzeniu zostaną także poinformowane agencje prasowe oraz BBC. Prasa i stacje radiowe mają mieć już przygotowane szablony z informacją na ten temat śmierci królowej.

Pogrzeb odbędzie się 9 dni po jej śmierci, ale zanim to nastąpi, nowy król objedzie całą Wielką Brytanię oraz będzie spotykał się z przyjeżdżającymi na uroczystość dyplomatami. W zależności od miejsca zgonu ciało Elżbiety II może zostać przetransportowane do sali tronowej samolotem British Airways lub pociągiem.

Po kilku godzinach od śmierci władczyni spotkają się wspólnie obie izby parlamentu, a w ciągu doby odbędzie się oficjalna proklamacja księcia Karola na króla Wielkiej Brytanii. Tego samego wieczora zwróci się on w wystąpieniu do swojego narodu, a tytuł królowej przypadnie jego żonie - Camilli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News