19-letni Kamil K. został oskarżony o pobicie i gwałt na 22-latce z Rzeszowa. Mężczyzna przebywa więc obecnie w jednym z polskich zakładów karnych. Współwięźniowie dowiedzieli się jednak o tym, czego prawdopodobnie się dopuścił, i dokonali brutalnego samosądu, który wstrząsnął opinią publiczną.

19-letni mieszkaniec Łańcuta miał zgwałcić młodą kobietę, gdy wracała ona z juwenaliów. Mężczyzna zasłonił twarz kapturem, jednak miejski monitoring uchwycił moment, który pomógł miejskiej policji odnaleźć sprawcę. Trafił on więc do zakładu karnego.

Współwięźniowie, kiedy dowiedzieli się o czynie popełnionym przez 19-latka, dokonali brutalnego samosądu. Pobili go oraz wycięli na plechach napis: „gwałciciel”. Mężczyzna nie powiedział nikomu o tym, co zaszło, jednak sprawa wyszła na jaw podczas jednego z badań lekarskich.

– Sprawdzamy, czy materiał dowodowy pozwala na wszczęcie konkretnego postępowania. Każdy osadzony już w pierwszym dniu pobytu w więzieniu jest informowany o możliwości zetknięcia się z zachowaniami charakterystycznymi dla środowisk przestępczych i ma obowiązek zgłaszania przełożonym wszelkich zachowań zagrażających jego bezpieczeństwu – opowiedziała o sprawie Dominik Miś, prokurator z Rzeszowa.

Historia ta wywołała ogromne kontrowersje w polskich mediach. Internauci bardzo szybko podzielili się w komentarzach na tych, którzy pochwalili brutalny czyn mężczyzn oraz tych, których zbulwersował.

...

Zobacz również

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem