Brutalne zamieszki, blokują most! NIE ŻYJE dziecko. Policja użyła już gazu i armatek

Brutalne zamieszki, blokują most! NIE ŻYJE dziecko. Policja użyła już gazu i armatek

Brutalne starcia z policją, demonstranci blokują most, trwają zamieszki. Policja przeciwko protestującym użyła gazu i armatek wodnych. Rozwścieczony tłum żąda dymisji ministra. Przez blokadę zmarło kilkuletnie dziecko! 

Dantejskie sceny w Islamabadzie. W stolicy Pakistanu radykalny islamski odłam protestuje przeciwko rządowi. To już trzeci tydzień demonstracji. Ludzie blokują główne drogi i mosty, totalny paraliż miasta. ZOBACZ TAKŻE: SZOK W NIEMCZECH. IMIGRANCI PRZEJMUJĄ POLICJĘ Starcia wybuchły między członkami niebezpiecznej, radykalnej organizacji Tehreek-e-Labaik Yah Rasool Allah Pakistan a siłami bezpieczeństwa. Policja w sile 8,5 tys. funkcjonariuszy ruszyła na wielki obóz protestujących. Zostali zaatakowani i obrzuceni kamieniami przez radykałów. W odpowiedzi siły rządowe użyły granatów z gazem łzawiącym, armatek wodnych i strzelali do demonstrantów z gumowych kul.

Blokada miasta

Ponad 2 tys. demonstrantów okupuje most drogowy na ważnej drodze między stolicą a sąsiednim Rawalpindi. Protestujący tym samym paraliżują ruch i utrudniają życie okolicznym mieszkańcom nie pozwalając im dotrzeć do pracy i szkoły. Przez blokadę kilkuletnie dziecko zmarło, gdyż nie dojechało do szpitala na czas. Radykalni islamiści ignorują wyroki sądowe i nie chcą się rozejść.

Minister bluźnierca

Protestujący domagają się dymisji ministra prawa i sprawiedliwości Zahida Hamid. Oskarżają go o zmiany w tekście przysięgi wyborczej, które według nich są bluźnierstwem przeciwko islamowi. Jak tłumaczy rząd, był to błąd, który już został naprawiony, ale demonstranci nie chcą nikogo słuchać. ZOBACZ TAKŻE: TYDZIEŃ BYŁA MUZUŁMANKĄ. PRZEŻYŁA PRAWDZIWY KOSZMAR Tehreek-e-Labaik Yah Rasool Allah Pakistan od dawna protestuje w sprawie przepisów dotyczących bluźnierstwa. Według nich są zbyt liberalne. Większość Pakistańczyków jest jednak innego zdania. Salman Taseer gubernator Pendżabu zginął w 2011 r. zabity przez swojego ochroniarza przez to, że próbował chronić chrześcijankę przed oskarżeniami o bluźnierstwo oraz, że otwarcie opowiadał się za zmianą tego prawa.

Powiązania z terrorystami

Radykalny odłam islamu uważa zabójcę gubernatora za bohatera islamu i jest ich autorytetem. Są doniesienia, że mają jakieś powiązania z talibami z północy Pakistanu i Afganistanu. Zamieszki się wzmagają i możliwe, że więcej części miasta będzie zablokowanych przez radykałów. Źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News