To może być punkt zwrotny w relacjach między jej państwem a UE. Media z niecierpliwością czekają na tę konfrontację. Z kolei urzędnicy unijni mają się na baczności. Swoją nagłą wizytę w Brukseli zapowiedziała rozwścieczona premier brytyjskiego rządu. 

Dziś szefowa brytyjskiego rządu, Theresa May zjawi się w Brukseli, by wyjaśnić sprawy związane z wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Polityk spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej, Jeanem-Claudem Junckerem i głównym unijnym negocjatorem w sprawach Brexitu, Michelem Barnierem.

Celem jest przełamanie impasu w negocjacjach między Londynem i Brukselą, a wizyta ma być częścią brytyjskiej ofensywy przed czwartkowym szczytem Rady Europy. May towarzyszyć będą minister ds. wyjścia z UE, David Davis oraz najwyżej postawiony urzędnik odpowiedzialny za negocjacje, Olly Robbins.

Już dzień wcześniej Theresa May przeprowadziła rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel. Według mediów miało podczas niej dojść do konstruktywnego porozumienia w kwestii rozmów. Także Boris Johnoson był tego dnia bardzo zajęty. Prosto ze swojej rezydencji rozmawiał z aż ośmioma liderami państwa Europy Środkowej i Wschodniej.

źródło: polishexpress.co.uk

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również