Kiedy premiera filmu Brightburn: Syn ciemności? Nowa propozycja od DC Comics

Kiedy premiera filmu Brightburn: Syn ciemności? Nowa propozycja od DC Comics Źródło: Youtube/ Sony Pictures Entertainment

Brightburn: Syn ciemności to alternatywna opowieść o życiu Supermana. W tym filmie możemy zobaczyć, co by się stało, gdyby Superman wolał wykorzystać swoje nadprzyrodzone moce do czynienia zła.

Brightburn: Syn ciemności - co gdyby Clark Kent był zły?

Brightburn: Syn ciemności to alternatywna historia Supermana. Dziecko kosmicznego pochodzenia ląduje na Ziemi i zostaje przygarnięte przez zwyczajną parę farmerów. Z czasem okazuje się, że ma w sobie nadprzyrodzone umiejętności. W historii Supermana postanawia wykorzystać je, aby pomagać ludziom. W filmie "Brightburn" - wręcz przeciwnie.

Brightburn: cały film trzyma w napięciu

Można domyślić się, że produkcja Jamesa Gunna w reżyserii Davida Yarovesky'ego pełna jest złowrogich momentów, krwawych scen i nieprzewidywalnych wątków. W zwiastunie "Brightburn: Syn ciemności" widzimy, jak chłopiec łamie rękę koleżance, zabija kelnerkę i niszczy dziwny sprzęt. Najgorsze jest to, że nie odczuwa z tego powodu ani cienia skruchy czy smutku. Zdecydowanie nie walczy o sprawiedliwość tak jak Superman.

Przewijającym się motywem, który niezwykle buduje klimat horroru, jest rysowanie przez chłopca wszędzie, gdzie tylko może swojej wersji znaku supermana. Jest to bardzo niepokojący smaczek tego filmu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to historia, którą wszyscy dobrze znamy.

Nazwisko Jamesa Gunna na plakacie to gwarancja dobrego filmu. Twórca "Strażników Galaktyki", "Trzynastu duchów" i "Świtu żywych trupów" na pewno tym razem znów spisze się na medal. 

Brightburn DC to horror dla fanów Supermana

DC Comics na 2019 rok zaplanowało wiele premier, m.in. Wonder Woman 2, ale największe emocje budzi właśnie Brightburn - produkcja, która tylko inspiruje się stworzonym przez ekipę DC światem. W tym filmie twórcy pozwalają nam dowiedzieć się, jak mógłby wyglądać świat Supermana, gdyby ten wykorzystywał swoje moce do czynienia zła. Mały Brandon Breyer, czyli główny bohater, jest prześladowany i szykanowany w szkole. Jego smutek i złość, a także poczucie niesprawiedliwości powoduje, że Brandon pragnie zemsty. Chce odegrać się na całym świecie za swoje nieszczęście. Powoduje to ogrom zniszczeń i wiele krwawych mordów, których dokonuje on za sprawą swoich niezwykłych umiejętności. W rolę szalonego "kosmity" wcielił się Jackson A. Dunn.

Brightburn 2019 - premiera już niedługo

Film "Brightburn: Syn ciemności" będzie miał swoją premierę 24 maja w polskich kinach. W filmie zobaczymy m.in. Elizabeth Banks, Davida Denmana, Jacksona A. Dunna, Matta Jonesa i Meredith Hagner. Polecamy ten film nie tylko fanom świata kreowanego przez DC Comics i filmów o superbohaterach, ale wszystkim tym, którzy mają ochotę na naprawdę mocne wrażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. X-Men: Dark Phoenix - chronologia, wszystkie części
  2. John Wick 3 Parabellum - co oznacza tytuł filmu?
  3. Godzilla II: Król potworów. Kiedy premiera filmu?
  4. Gdzie oglądać Smętarz dla zwierzaków? Kiedy będzie dostępny online?
  5. Men in Black: International - obsada i trailer hitu
Następny artykuł