To koniec, Kaczyński świętuje! Jest przełomowa decyzja władz
Mateusz Wysokiński - 25 Listopada 2018

To koniec, Kaczyński świętuje! Jest przełomowa decyzja władz

Brexit stał się faktem. Dowódcy 27 kraju unijnych na niedzielnym szczycie UE zaakceptowali warunki umowy rozdzielającą struktury Unii Europejskiej z Wielką Brytanią. Rząd w Londynie, jak też urzędnicy w Brukseli zaczęli debatować na temat przyszłych relacji Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnotą Europejską.

Brexit został oficjalnie zatwierdzony. Po ponad dwóch latach od czasu referendum o wyjściu ze struktur Unii Europejskiej, odejście Wielkiej Brytanii stało się faktem. Decyzja dowódców krajów unijnych nie jest szokująca. Jak maluje się przyszłość UE bez Wielkiej Brytanii?

Brexit. Komisja europejska akceptuje wyniki brytyjskiego referendum

Głosowanie w sprawie odejścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE odbyło się 26 czerwca 2016 roku. Prawicowi populiści z Nigelem Faragem na czele osiągnęli wtedy sukces, wygrywając w referendum, co oznaczało decyzję rządu w Londynie o opuszczeniu Wspólnoty Europejskiej. Dzisiaj, na specjalnym posiedzeniu przyjęto prawnie decyzję Brytyjczyków, a także zatwierdzono dokument o współpracy w przyszłości, o czym poinformował szef komisji Europejskiej, Donald Tusk za pomocą swoich social mediów. - Przywódcy państw i rządów 27 krajów UE zatwierdzili w niedzielę na szczycie UE umowę ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i deklarację polityczną ws. przyszłych relacji - napisał były premier w oświadczeniu na swoim Twitterze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej

Polska a sprawa brytyjska

Wynik dzisiejszego posiedzenia Komisji Europejskiej może ucieszyć partię rządzącą. PiS dzięki swoim eurosceptycznym przekonaniom stał się istotnym głosem w dyskusji dotyczącej wyjścia Polski ze struktur Unii Europejskiej. Pomimo tego, że obecnie politycy z partii rządzącej deklarują swoje przywiązane do idei zjednoczonej Europy, a także deklarują swoje wsparcie dla inicjatyw Brukseli, to wielokrotnie prowokowali urzędników Wspólnoty Europejskiej do interwencji w sprawie polskiego prawodawstwa i sytuacji politycznej w naszym kraju. Czy dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej sprawi, że inne kraje pójdą brytyjskim śladem? Tego nie wiadomo. Pewne jest, że Bruksela obecnie skupi się na ustalaniu z Wielką Brytanią warunków przyszłej współpracy. Nie wiemy jeszcze, czy obywatele Zjednoczonego Królestwa nie będą potrzebowali wiz, aby móc poruszać się po krajach wspólnoty. Los Polaków i innych narodowości, które są na emigracji na Wyspach Brytyjskich, też jeszcze nie jest znany. Wszystkie regulacje, jak też ustalenia powinny wejść w życie już w przeciągu następnych kilku miesięcy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kasia Tusk już się nie ukrywa. Były premier dostanie zawału
  2. Wielka Brytania zaniemówiła. Disco polo ma pokonać Brexit
  3. Meghan Markle wyprowadza się z pałacu! Wielka afera rozbija rodzinę królewską
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenie. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Zdrada męża. Wiemy jak sprawdzić i co zrobić dalej po zdradzie
 
Tuskowie10 rodzin polskich polityków, które cieszą się największą popularnościąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News