Brexit stanie się faktem nie tylko na papierze
Flickr
Wiadomości Pikio - 29 Marca 2019

To już pewne. Jest oficjalna decyzja ws. Brexitu

Brexit wywołuje ogromne kontrowersje wśród europejskiej opinii publicznej już od miesięcy. Rząd Theresy May ostatecznie poniósł gigantyczną klęskę w sprawie umowy dotyczącej opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Tamtejszy parlament podjął oficjalną decyzję.

Brexit zdaniem wielu ekspertów jest decyzją wysoce nieprzemyślaną i nieopłacalną. Szczególnie negatywny wpływ na Wielką Brytanię wywrzeć miał tzw. twardy brexit, którego rząd Theresy May za wszelką cenę chciał uniknąć. Jak się jednak okazało, starania premier były całkowicie nieskuteczne.

Brexit stanie się faktem nie tylko na papierze

12 kwietnia o godzinie 23:00 dojdzie do "twardego" opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, gdyż decyzją parlamentu z Wysp licząca 585 stron umowa trafi ostatecznie do kosza. Izba Gmin już po raz trzeci i ostatni opowiedziała się za odrzuceniem konsensusu wypracowanego z dużymi problemami na linii Bruksela-Londyn.

Nagła śmierć w M jak miłośćNagła śmierć w "M jak Miłość". Widzowie nie spodziewali się takiego obrotu sprawCzytaj dalej

Aby umowa została zaakceptowana, potrzeba było 318 głosów. Ostatecznie pozytywnie na jej temat wyraziło się jedynie 286 członków Izby Gmin. Przeciwko niej było aż 344 brytyjskich parlamentarzystów.

Co zaskakujące, Theresa May była nawet skłonna zrezygnować ze swego stanowiska, aby tylko "przepchnąć" umowę. Jej zapewnienia oraz prośby nie przyniosły jednak pożądanego efektu. Jeremy Corbyn, pełniący funkcję szefa Partii Pracy nawołuje w tej sytuacji, aby i tak rozpisać przyspieszone wybory powszechne, gdyż jego zdaniem dotychczasowa premier z powodu swej porażki, powinna stracić stanowisko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

pola raksaO czym milczy Pola Raksa? Pikantne sekrety jej życia wbiją Was w foteleCzytaj dalej

Co dalej na linii Wielka Brytania-Unia Europejska?

Decyzja podjęta przez Izbę Gmin wstrząsnęła krajami unijnymi, a szczególnie samą Wielką Brytanią. Okazała się także w wymiarze personalnym ogromną kompromitacją Theresy May, która zapewne zostanie zapamiętana przez kolejne pokolenia mieszkańców Wysp właśnie przez wzgląd na brexit.

Co właściwie oznacza "twarde" opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię? Tego wciąż do końca nie wiadomo. Problemy prawdopodobnie zaczną piętrzyć się dopiero 12 kwietnia, gdy świat zrozumie, czym naprawdę skutkuje brexit bez zawarcia stosownej umowy między Brukselą i Londynem. Kiedy Brytyjczycy 23 czerwca 2016 roku opowiedzieli się za tym bardzo skrajnym rozwiązaniem, bez wątpienia nie spodziewali się podobnego finału. Mogła go nie przewidzieć także Unia, a właściwie jej najważniejsi przedstawiciele. Donald Tusk podjął już decyzję o zwołaniu specjalnego spotkania z liderami państw członkowskich wspólnoty, które odbędzie się 10 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. 44-letnia piosenkarka jest w ciąży! Pokazała zdjęcie zaokrąglonego brzucha
  2. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  3. Piotr Żyła nie wytrzymał tanecznych popisów Justyny. Postawił jej ultimatum, spotkają się w sądzie?
  4. Bezczelna riposta właściciela restauracji. Magdę Gessler zatkało
  5. Wstrząsający materiał TVN. Lekarz orzekł, że Paweł udaje, chwilę później 13-latek był już "warzywem"
  6. Rakotwórcza substancja w popularnych napojach z Biedronki i Lidla. Lepiej wyrzućcie je do śmieci

milionerzyW Milionerach przekroczono kolejny poziom żenady. Te pytania to skandalCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News