Brexit nowe ustalenia.
Fot. Pixabay.com/Elias
Mateusz Nieścierowicz - 22 Marca 2019

Nowe ustalenia ws. Brexitu. Pojawiły się konkrety

Brexit nadchodzi wielkimi krokami. Już niedługo Wielka Brytania opuści Unię Europejską, z czego bardzo cieszą się mieszkańcy Wysp. Właśnie pojawiły się kolejne szczegóły odejścia królestwa ze wspólnoty.

Brexit nastąpi w tym roku - tego możemy być pewni. Kiedy jednak oficjalnie UK opuści wspólnotę? Niedawno pojawiły się w tej sprawie konkrety.

Sprawa Brexitu ciągle powoduje kontrowersje. Otwarcie z negocjacji śmiał się sam Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, czym wywołał w mediach oburzenie.

Kiedy nadejdzie Brexit?

Niedawno miał miejsce szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Ten obserwowany był przez dosłownie cały świat. Reporterzy na bieżąco informowali o krokach, jakie dotychczas podjęto w sprawie daty Brexitu. Dziennikarze nie mieli jednak łatwego zadania, bowiem informacje te do ostatniej chwili były pilnie strzeżone. Działo się tak z bardzo prostej przyczyny - prawdopodobnie do ostatniej chwili rządzący Wielką Brytanią nie mogli zgodzić się, co do daty opuszczenia wspólnoty. Tę jednak musieli niezwłocznie podjąć.

Jak donosi "Wirtualna Polska" - do Brexitu dojdzie 22 maja. Nie jest to przypadkowa data, bowiem niedługo mają mieć miejsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Brexit musi nastąpić koniecznie przed nimi.

- Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala Wielkiej Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach Parlamentu. Ale pewną datą graniczną jest 12 kwietnia - skomentował sprawę szczytu Mateusz Morawiecki.

Eksperci stosunków międzynarodowych są pewni jednego - w najbliższych dniach po raz kolejny możemy usłyszeć kolejne wnioski o przedłużenie prac nad dokumentami.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News