Breaking Bad S01E01
Flickr/BagoGames
Paulina Musianek - 21 Maja 2019

Pierwszy odcinek Breaking Bad wciąż wzbudza emocje. Jak się kończy serial?

Breaking Bad S01E01 - to pierwszy odcinek kultowego serialu, który pokochały miliony osób na całym świecie. Jak zaczyna się serial i jakie jest jego zakończenie? Co w ogóle oznacza "breaking bad"?

Breaking Bad S01E01 - pierwszy odcinek kultowego serialu

Breaking Bad S01E01 to pierwszy odcinek serialu o nauczycielu chemii, którego życiowe trudności zmuszają do zarabiania pieniędzy w nielegalny sposób. Główny bohater Walter White, nauczyciel chemii w szkole średniej, dowiaduje się, że ma raka płuc w ostatnim, nieuleczalnym stadium. Chce wykorzystać swoje ostatnie miesiące, aby zabezpieczyć finansowo byt swojej rodziny, w szczególności dlatego, że jego żona właśnie jest w drugiej ciąży, a ich pierwsze dziecko jest niepełnosprawne. Wykorzystując fakt, że jego były uczeń para się dealowaniem narkotykami, decyduje się na wykorzystać pozostały mu czas życia na handel nielegalnymi substancjami, a konkretnie ich produkowaniem. Wiedza chemiczna pozwala mu na uzyskanie idealnie czystej metamfetaminy.

Serial „Breaking Bad” zdobył 16 nagród Emmy, z czego 4 wygrał Bryan Cranston jako najlepszy aktor.

Główni bohaterowie:

 • Bryan Cranston jako Walter White
 • Anna Gunn jako Skyler White
 • Aaron Paul jako Jesse Pinkman
 • Dean Norris jako Hank Schrader
 • Betsy Brandt jako Marie Schrader
 • RJ Mitte jako Walter White Jr.

Breaking Bad - co to znaczy?

Przez cały czas emisji serialu, jego widzowie zastanawiali się, co oznacza jego tytuł? Wyrażenie "break bad" tłumaczy się jako "zejść na złą drogę", dlatego niektórzy tłumaczyli tytuł jako "Zejście na złą ścieżkę" lub "Na złą drogę". Według słownika urban dictionary "break bad" w slangu amerykańsko-południowo-zachodnim przeciwstawianie się autorytetom, omijanie prawa, łamanie konwencji, przeciwstawianie się władzom itp.

Jak kończy się Breaking Bad? (UWAGA SPOILERY!)

Kiedy serial dobiegał końca, jego fani snuli domysły, jak będzie wyglądał finałowy odcinek. Prawie żadne z przewidywań nie spełniły się. Źli ludzie, jak np. Lydia i Todd zginęli. Dobrzy ludzie - prawie wszyscy - wyszli bez szwanku. Walter White nie tylko umarł na własnych warunkach, otoczony swoim ukochanym sprzętem chemicznym, ale zdecydował się na heroiczny czyn i osłonił ciało Jessego własnym ciałem przed gradem kul.

Ostatni odcinek pod tytułem "Felina" to satysfakcjonujący i zaskakująco emocjonalny finał. W ostatnich chwilach Walt ma pełną kontrolę. Zakończył swoje życie jako najlepsza wersja samego siebie, robiąc najbardziej właściwe rzeczy dla wszystkich, na których mu zależało i mszcząc się na swoich prawdziwych wrogach.

Seriale jak Breaking Bad

Co oglądać po skończeniu Breaking Bad? Internauci polecają seriale takie jak "Ozark", "Rodzina Soprano", "Prawo ulicy", "Świat gliniarzy", "Deadwood", chociaż niektórzy wciąż uważają, że nie razie nie został wyprodukowany tak dobry serial jak "Breaking Bad".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Breaking Bad online - CDA, Zalukaj, Netflix?
 2. Stranger Things 3. Kiedy nowy sezon serialu?
 3. Narcos online. Narcos Mexico na Zalukaj lub CDA?
 4. Narcos: Mexico. Sezon 4. popularnego serialu - obsada
 5. Czarownica 2 - Angelina Jolie wraca jako Maleficient
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News