Do bardzo ostrej dyskusji doszło w studiu Telewizji Republika. Kandydat na prezydenta RP Grzegorz Braun starł się z redaktorem Michałem Rachoniem. 

Program przebiegał w bardzo napiętej atmosferze, choć prowadzący próbował uspokoić Brauna i przekonać go, że Telewizja Republika jest jedyną, która rzetelnie transmituje jego konferencje, co zresztą jest prawdą.

Braun zaatakował Gazetę Polską Codziennie , portal Fronda.pl oraz Tomasz Terlikowskiego, który jest redaktorem naczelnym Telewizji Republika. Jak stwierdził, Terlikowski przy użyciu telewizji bierze udział w nakręcaniu Goebbelsowskiej propagandy i spirali nienawiści. Ma ona polegać na przekierowywaniu dyskursu publicznego na osobę inspiratora rajdu katyńskiego Wiktora Węgrzyna, będącego przewodniczącym komitetu wyborczego Brauna.

Braun powiedział, że Telewizja Republika u publicznie insynuuje zdradę stanu w wykonaniu jego i Węgrzyna. Stwierdził, że Telewizja bierze udział w nagonce na patriotów.

– Pan Terlikowski jest kłamcą i łajdakiem – dodał Braun.

Prowadzący Michał Rachoń nie uzyskał odpowiedzi na wszystkie pytania, ponieważ Braun utrzymywał, że nie będzie tłumaczył się z tego, iż „nie jest wielbłądem”.

Cała sprawa zaczęła się również na antenie telewizji Republika, podczas gdy jej gościem był sam Wiktor Węgrzyn. Zachęcamy do obejrzenia materiału i wyrobienia sobie własnej opinii.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f6PP4DGwdoU

 

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.