Braun o sprawie Wałęsy: Trwa festiwal hipokryzji

Braun o sprawie Wałęsy: Trwa festiwal hipokryzji

Grzegorz Braun, konserwatywny reżyser, w rozmowie z portalem pch24.pl odniósł się do sprawy odnalezienia teczek TW Bolka. Według reżysera rozgrywa się w tej sprawie festiwal hipokryzji. 

Jak przekonuje reżyser, aktualnie trwa "spektakl hipokryzji w wykonaniu tych, co w porę uciekli z tamtego tonącego okrętu". 

 - Na naszych oczach rozgrywa się spektakl hipokryzji w wykonaniu tych, co w porę uciekli z tamtego tonącego okrętu. W komentowaniu najświeższej "rewelacji" odnalezienia oryginałów dokumentów poświadczających zdradę Wałęsy uczestniczy cała parada hipokrytów,  wcześniej opowiadających się za reglamentowaniem tej smutnej prawdy, albo występujących w charakterze stróżów i żyrantów kłamstwa jego biografii - powiedział Braun pch24.pl.

Reżyser wymienia w tym kontekście Antoniego Dudkę, który - jak przekonuje Braun - miał zadeklarować, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji książki "SB a Lech Wałęsa", Grzegorza Majchrzaka z IPN, który miał blokować emisję filmu Grzegorza Brauna zrealizowanego na podstawie tej książki pt. "Plusy dodatnie, plusy ujemne" oraz Bronisława Wildsteina, który film Brauna ocenił jako „niesprawiedliwy" wobec Wałęsy, a swoim podwładnym polecił ocenzurowanie wersji reżyserskiej filmu „TW Bolek" tuż przed emisją w 2008 roku.

Jak również przekonuje Braun, rzekoma współpraca Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL była jedynie epizodem w jego życiu, która w obliczu reszty jego biografii jest mało znacząca.

 - Współpraca z SB w charakterze płatnego kapusia to w życiu Lecha Wałęsy, owszem, zaledwie epizod - może nawet stosunkowo mało znaczący w kontekście jego całożyciowej lojalności wobec służb wojskowych, sowieckiej polskojęzycznej bezpieki. I to jest konstytutywny wątek biografii Lecha Wałęsy - trwająca do grobowej deski lojalność względem generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego - powiedział w rozmowie z pch24.pl Grzegorz Braun.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: pch24

Następny artykuł