14-letni brat zamachowcy z Belgii, Abdelhamid Abaaouda, który został uznany za mózg ataków terrorystycznych w Paryżu. Prasa w Belgii alarmuje. Młody Syryjczyk zmierza do Europy pochłonięty żądzą zemsty. 

14-latek miał już wyruszyć z Syrii, by rozpocząć podróż do Europy. Chce pomścić śmierć swojego brata, który zginął w obławie zorganizowanej przez antyterrorystów. W dokumentach Interpolu nazywany jest „wojownikiem dżihadu”. Już w 2014 roku pisano o nim, jako o „najmłodszym, aktywnym dżihadyście”, który dorastał w brukselskiej dzielnicy Molenbeek. Państwo Islamskie wykorzystywało już jego wizerunek w swoich materiałach propagandowych. Co prawda, najmłodszy jest 4-letni Isa Dare, aczkolwiek trudno uznać go za osobę, która decyduje samodzielnie o swoim losie.

Francuskie służby przygotowują się na przyjazd młodego dżihadysty, który ma przekroczyć unijną granicę pod fałszywym nazwiskiem. Kieruje nim żądza zemsty za zabicie brata, więc jest wyjątkowo niebezpieczny.

– Abu Omar al-Soussi (red. przydomek Abdelhamida Abaaouda) zginął męczeńską śmiercią, ale jego brat wciąż żyje. Idziemy po po was, wielbiciele krzyża – napisano po arabsku w mediach społecznościowych, na koncie służącym do uprawiania propagandy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Zobacz również