Wzbudzający spore kontrowersje w Polsce brat redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Adama Michnika, Stefan, w rozmowie z mediami przyznał, że popiera inicjatywę Komitetu Obrony Demokracji.

Dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” postanowił podszyć się pod dziennikarza działającego dla Komitetu Obrony Demokracji i skontaktować się ze Stefanem Michnikiem – bratem Adam Michnika, który jest odpowiedzialny za wiele wyroków śmierci wydanych w czasach stalinowskiej Polski na żołnierzach podziemia antykomunistycznego.

Jak zapewnił Stefan Michnik, popiera on Komitet Obrony Demokracji, ponieważ rozumie o co walczą.

 – Popieram inicjatywę KOD-u. Doskonale rozumiem, o co walczy. To, co widzę, mi się nie podoba – powiedział w rozmowie z dziennikarzem GPC.

Jak dodał, nieposłuszeństwo obywatelskie to bardzo ładna idea, czego dowodem może być niedawne odwołanie prezydent Korei Południowej, która ustąpiła ze stanowiska w związku z masowymi protestami milinów Koreańczyków w całym kraju.

 –  Chcę wesprzeć działania Komitetu Obrony Demokracji! Trzeba działać! Tylko potrzeba robić więcej! Trzeba obalić w Polsce rządy PiS! – miał również powiedzieć Stefan Michnik w rozmowie z podszywającym się pod działacza KOD dziennikarzem Gazety Polskiej Codziennie.

bh

...

Zobacz również