Wolała przemilczeć prawdę. Ujawniono tajemnicę brata Agaty Dudy, porażające

Wolała przemilczeć prawdę. Ujawniono tajemnicę brata Agaty Dudy, porażające Źródło: Jakub Kornhauser, Miesiąc Spotkań Autorskich 2019, Wrocław, Polska/Wikipedia/ Rafał Komorowski oraz Agata Kornhauser-Duda w gmachu Sejmu po zakończeniu obrad Zgromadzenia Narodowego zwołanego w celu odebrania przysięgi od nowo wybranego prezydenta/ Michał Józefaciuk/Wikipedia

Pierwsza dama niezmiernie rzadko wypowiada się na tematy rodzinne, prywatne sprawy raczej zachowuje dla najbliższych, przez co niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę, że Agata Duda ma rodzeństwo. Brat Agaty Dudy znany jest w kręgach akademickich, a zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, jakie pojawiają się w mediach, rodzeństwo od lat nie rozmawia ze sobą.

Brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser jest polskim poetą, tłumaczem, eseistą, krytykiem literackim i literaturoznawcą. Przez lata związany był z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie wykładał nauki humanistyczne w zakresie literaturoznawstwa. Chociaż w sieci można dowiedzieć się o nim wiele, jego imię rzadko wymienianie jest, w kontekście siostry, pierwszej damy. 

Brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser - jakie ma wspomnienia z dzieciństwa?

Brat Agaty Dudy przed laty rozmawiał z "Gazetą Wyborczą", w której zdradził, co dzieje się w ich rodzinie. Okazuje się, że mierzą się z ogromnym problemem. Często dochodzi do starć, gdy mowa jest o poglądach politycznych. 

- Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser - z końcówką er - jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym, że mam żydowskich przodków, przeciwnie - był to dla mnie powód do dumy, szły za tym ciekawe historie, jak się okazało, również literackie - zdradził. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Brat Agaty Dudy o szwagrze i relacjach z siostrą

W tej samej rozmowie Jakub Kornhauser zdradził, że nieporozumienia i niezbyt pozytywne relacje z siostrą mają swoje podłoże w działalności politycznej jej męża. 

- Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę jak on się męczy - stwierdził w wywiadzie dla "Dużego Formatu" w 2016 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła

2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

3. Prowadziła zdrowy tryb życia. Jeden błąd doprowadził do śmierci 27-latki

Z medialnych doniesień można dowiedzieć się także, że rodzeństwo bardzo rzadko ma ze sobą kontakt. Okazuje się, że po ślubie pary prezydenckiej, relacje Agaty Dudy z rodziną uległy pogorszeniu. "Polityka" ponad rok temu informowała, że rodzeństwo w ogóle ze sobą nie rozmawia. Od tego czasu nie pojawiła się żadna informacja na temat tego, by ich stosunki się poprawiły. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wydawało się, że Polacy są na kolanach. Biało-czerwoni odwrócili losy meczu i pokonali Niemców
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka  
  3. Poznajecie ją? Polacy oszaleli na jej punkcie, jest obecnie najbardziej lubianą kobietą w naszym kraju
  4. Niebywała metamorfoza Agaty Dudy. Mamy nagranie, wszystko widać jak na dłoni
  5. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  6. Nie żyje niemowlę, rodzice zatrzymani. Polskę obiegły tragiczne informacje

Źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News