Samochód potrącił małą dziewczynkę. Za kierownicą pojazdu siedział jej 4-letni brat

Samochód potrącił małą dziewczynkę. Za kierownicą pojazdu siedział jej 4-letni brat Źródło: flickr.com/GoonSquadSarah

Brat potrącił malutką siostrę samochodem rodziców. 4-latek ukradkiem zasiadł za kierownicą pojazdu i beztrosko ruszył przed siebie. Auto wjechało w dziewczynkę, która nieopatrznie stanęła na jego drodze.

Brat nie zdawał sobie nawet sprawy z tego, jakie nieszczęście sprowadzi na swoich bliskich, kiedy siadzie za kierownicą samochodu rodziców. Psotny 4-latek z racji wieku nie był w stanie przewidzieć konsekwencji swojego działania. Po prostu wykorzystał nadarzającą się okazję, by poczuć się jak prawdziwy dorosły. Niestety potrącił swoją małą siostrzyczkę.

Brat nie miał złych intencji

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godziny 18:00 w małopolskich Maszkowicach - małej wsi położonej około 20 kilometrów od Nowego Sącza. Sprytny chłopiec niepostrzeżenie zasiadł za kierownicą auta swoich rodziców, gdy jego opiekunowie byli zajęci rozpakowywaniem zakupów. Nie do końca wiadomo, czy intencjonalnie uruchomił silnik, czy raczej zwolnił hamulec ręczny. Faktem jest, że samochód nagle ruszył i uderzył siostrę kilkuletniego kierowcy. Przerażeni rodzice zareagowali od razu. Wyciągnęli małego rajdowca z auta i wezwali pomoc. Ze względu na położenie miejscowości odległej o ponad 20 kilometrów od najbliższego miasta, po dziewczynkę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Brat patrzył, jak ratownicy zabierają jego siostrę na pokład helikoptera. Dziewczynkę przewieziono do prokcimskiego szpitala. Lekarze dokładnie się nią zajęli. Po drobiazgowej diagnostyce odetchnięto z ulgą. Życiu dziewczynki nie zagrażało niebezpieczeństwo, chociaż poniosła przewlekłe obrażenia. Brat-kierowca złamał jej nogę. Okoliczności wypadku wyjaśnić ma policyjne śledztwo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku niedopatrzenia rodziców.

Brat ofiary pośród nieletnich kierowców

Dzisiaj grzeje: 1.Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała po śmierci Woźniaka-Staraka. Słowa, które napisała Agnieszce Szulim rozrywają serca 

2. Będzie możliwe aresztowanie każdego posła na wniosek prokuratora generalnego? PiS chce wprowadzić niebezpieczne zmiany w konstytucji

Przypadek kilkulatka z małopolskiej wsi nie jest jedynym przykładem dziecięcych rajdów samochodowych. Całkiem niedawno, pod koniec sierpnia, do podobnego wypadku doszło w śląskich Lędzinach. Mała, 6-letnia dziewczynka usiadła na miejscu kierowcy i nieopatrznie przekręciła kluczyk w stacyjce. Samochód ruszył, a na jego drodze stali nieświadomi zagrożenia bliscy kilkulatki. Auto potrąciło 9-letnią siostrę dziewczynki i jej 85-letniego dziadka. Staruszek trafił do szpitala z połamanymi dolnymi kończynami, urazowi uległy również nóżki jego starszej wnuczki. Mała Ślązaczka, podobnie jak brat ofiary z Maszkowic, nie miała pojęcia, że stanowi zagrożenie dla cudzego życia i zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Rodzina dokonała zatrważającego odkrycia w domu zmarłego lekarza. Znaleźli ponad 2 tysiące martwych płodów
  4. Klientka nie chciała umyć włosów u fryzjerki. Reakcja stylistki sprawiła, że spaliła się ze wstydu
  5. Jackowski zdradził co czuje podczas kontaktów ze zmarłymi. Wszystko za sprawą Piotra Woźniak-Staraka

źródło: popularne

Następny artykuł