Trzymał za rękę brata bliźniaka, gdy umierał. Teraz cierpi na tę samą straszną chorobę

Trzymał za rękę brata bliźniaka, gdy umierał. Teraz cierpi na tę samą straszną chorobę Źródło: Pixabay/StockSnap

Brat jest osobą, na którą jego bliźniak zawsze może liczyć. Takie rodzeństwo łączy zazwyczaj wyjątkowa więź. Bohater tej historii był przy swoim bracie w ostatnich chwilach jego życia. Cierpi na tę samą chorobę, co jego zmarły bliźniak.

Brat powinien być osobą, na którą możemy liczyć w każdej sytuacji. Tym bardziej, jeśli jest to bliźniak. Mówi się, że bliźniaków łączy niezwykła więź. Czasami nawet zdarza się, że takie rodzeństwo potrafi odczuwać podobne stany emocjonalne w jednym momencie. Podobnie było z tym rodzeństwem - ta historia chwyta za serce. 

Brat zmarł po walce z ciężką chorobą

Walka z nieuleczalnym schorzeniem jest niezwykle ciężka, zwłaszcza, jeżeli ma się świadomość, że wkrótce możemy ją przegrać. Choroba, z którą zmagał się Elliot Uscher do takich właśnie należała. Codzienne funkcjonowanie sprawiało mu duże trudności. Niestety, zmarł w bardzo młodym wieku. 

Elliot odszedł, mając zaledwie 30 lat. Od urodzenia zmagał się ze schorzeniem, na które nie wymyślono jeszcze lekarstwa. Mężczyzna walczył z mukowiscydozą, chorobą genetyczną, która wpływa przede wszystkim na układ oddechowy, ale także na pracę układu pokarmowego. Organizm cierpiącej na mukowiscydozę osoby wytwarza w nadmiernych ilościach śluz, co utrudnia choremu oddychanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspólna walka bliźniaków

Walka z mukowiscydozą polega przede wszystkim na zminimalizowaniu objawów, jednak nigdy nie można jej wyleczyć w całości. Osoby chore muszą poddać się rehabilitacji, aby móc w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Niestety, zazwyczaj nie żyją długo. Elliot Uscher zmarł na początku września, w wieku 30 lat. Umierał, trzymając za rękę swojego brata bliźniaka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

Na mukowiscydozę cierpi również jego brat bliźniak. Jak się okazuje, bracia byli nierozłączni i zawsze dodawali sobie otuchy w zmaganiach z chorobą. Świadomość, że mogą umrzeć w tak młodym wieku musiała być niezwykle przerażająca, dlatego wspólne wsparcie na pewno pomagało mężczyznom walczyć o każdy następny dzień. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi rewolucja w płatnościach za losy Lotto. Kolporter zaproponował zupełnie nowe rozwiązanie
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

źródło: TVP INFO

Następny artykuł