Dotychczas mówiono jedynie o konsekwencjach abstynencji seksualnej u mężczyzn. Jak się okazuje, brak seksu u kobiety również może być szkodliwy i poważnie zagrażać zdrowiu. Ma to nawet swoją nazwę. 

Powszechnie wiadomo, że długotrwały brak seksu u mężczyzn prowadzi w konsekwencji do kilku zaburzeń, w tym najczęściej do problemów ze wzwodem gdy wreszcie trafi się „okazja”, a także ogromne zmiany w samoocenie, które mogą często prowadzić do problemów z psychiką.

Podobnie ma się rzecz z kobietami, jednak tutaj sprawa wygląda o wiele gorzej. Problem jest tak poważny, że ma nawet swoją nazwę – choroba wdowia, inaczej choroba Kehrera.

Kobieta cierpiąca na chorobę wdowią na początku wydaje się jakby cierpiała na wyjątkowo silne napięcia przedmiesiączkowe – taka kobieta często wpada w irytację, poddenerwowanie i częściej zachowuje się agresywnie w stosunku do napotykanych osób, które sobie na to nie zasłużyły. To jednak dopiero początek.

W drugim stadium choroby Kehrera pojawiają się objawy fizyczne tj. bóle głowy czy bóle w podbrzuszu.

Gdy kobieta nadal nie czuje się zaspokojona, wszystkie objawy się nasilają i dochodzą nowe – pojawiają się bóle w krzyżu i podbrzuszu, swędzenie w okolicach pochwy, a niekiedy też upławy, rozregulowanie miesiączki i zanik śluzu w pochwie a także bolesność i powiększenie więzadeł krzyżowo-macicznych.

Niestety gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium, zwykłe zwiększenie ilości odbywanych stosunków nie wystarcza w powrocie do zdrowia. Kobieta – razem ze swoim partnerem – musi przejść odpowiednią terapię u specjalisty, gdzie na nowo nauczy się odczuwać bliskość i przyjemność związaną z uprawianiem seksu.

bh

...

Zobacz również